Аналітика

Опубліковано 07 березня 2023 року о 14:54


Захист економічної конкуренції в Україні: історія, сучасність та перспективи 

23.06.2023

Державна уповноважена АМКУ Ольга Нечитайло


Закон «Про захист економічної конкуренції» було прийнято 22 роки тому. Відтоді він зазнав деяких точкових змін. Зараз, залишаючись прогресивним по своєму духу, закон все ж потребує розширення функціоналу сучасним набором інструментів. Спроб здійснити необхідну реформу було багато. Одна з них зараз має цілком реальні перспективи втілення.

Читати далі...Конкуренція на цифрових ринках. Досвід інституційного розвитку та бачення майбутнього 


27.04.2023

Діяльність цифрових платформ стала невід’ємною складовою економічного розвитку і конкурентоспроможності країн світу. Усвідомлюючи це, Антимонопольний комітет України спрямував увагу на розширення знань своїх співробітників щодо особливостей діяльності таких платформ, забезпечуючи, зокрема ефективний обмін досвідом з конкурентними відомствами світу. 

Читати далі...


Позиція АМКУ щодо розповсюдження правил державної допомоги на місцеві ресурси 


16.03.2023

Проект Закону 5648, який проходить процедурні етапи розгляду у парламенті, зі зрозумілих причин привертає увагу представників органів місцевого самоврядування, адже його норми стосуються також і контролю над державною допомогою на місцевому рівні. Окремі представники місцевої влади і навіть народні депутати пропонують взагалі виключити норми, що стосуються місцевих ресурсів з законопроекту, обумовлюючи це власними пересторогами. Ці необґрунтовані побоювання не враховують можливі негативні наслідки для громадян та країни в цілому, особливо в період післявоєнного відновлення. Про ці ризики на прикладі Грузії, яка не отримала статус кандидата у ЄС, європейську практику та переваги оновленого українського законодавства щодо державної допомоги - 

далі у позиції Комітету...АМКУ завершив дослідження ринку яєць курячих 
(2016-2020 рр.)

13.03.2023

09 березня 2023 року Антимонопольний комітет України схвалив звіт, підготований за результатами дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих у шкарлупі, в часових межах 2016-2020 роки.

Метою дослідження було, зокрема, визначення стану конкурентного середовища на ринку, його оцінка та внесення пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, забезпечення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції та виявлення таких ситуацій, що можуть вказувати на неефективне функціонування ринку.


Читати далі...Чи можливе запровадження спеціальних підходів до оцінки державної допомоги під час повоєнного відновлення України

07.03.2023

Україна за останні роки домоглася значних успіхів на шляху створення національної системи контролю державної допомоги, яка б відповідала acquis ЄС. Наразі найважливішими завданнями для нас є перемога у війні та повоєнне відновлення. Проект Плану відновлення України уже існує. Він містить, зокрема, й численні заходи з ознаками державної допомоги. 

Як Україні ефективно впоратися з двома протилежними завданнями: забезпечити ефективне і швидке надання підтримки для відновлення економіки та при цьому не порушувати усталених норм щодо державної допомоги, які діють в нашій країні та у ЄС? Питання ускладнює відсутність у країн ЄС досвіду щодо підтримки заходів повоєнного відновлення таких масштабів, з якими зіткнулася Україна. 

Комітет уже звернувся до Європейської Комісії за роз’ясненням та наразі розробляє власні пропозиції щодо бачення цього процесу. 

Читати далі...


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux