Захист економічної конкуренції в Україні: історія, сучасність та перспективи
23.06.2023 |
Державна уповноважена АМКУ Ольга Нечитайло |
Закон «Про захист економічної конкуренції» було прийнято 22 роки тому. Відтоді він зазнав деяких точкових змін. Зараз, залишаючись прогресивним по своєму духу, закон все ж потребує розширення функціоналу сучасним набором інструментів. Спроб здійснити необхідну реформу було багато. Одна з них зараз має цілком реальні перспективи втілення. |
Конкуренція на цифрових ринках. Досвід інституційного розвитку та бачення майбутнього
27.04.2023 |
Діяльність цифрових платформ стала невід’ємною складовою економічного розвитку і конкурентоспроможності країн світу. Усвідомлюючи це, Антимонопольний комітет України спрямував увагу на розширення знань своїх співробітників щодо особливостей діяльності таких платформ, забезпечуючи, зокрема ефективний обмін досвідом з конкурентними відомствами світу.
Позиція АМКУ щодо розповсюдження правил державної допомоги на місцеві ресурси
16.03.2023 |
Проект Закону 5648, який проходить процедурні етапи розгляду у парламенті, зі зрозумілих причин привертає увагу представників органів місцевого самоврядування, адже його норми стосуються також і контролю над державною допомогою на місцевому рівні. Окремі представники місцевої влади і навіть народні депутати пропонують взагалі виключити норми, що стосуються місцевих ресурсів з законопроекту, обумовлюючи це власними пересторогами. Ці необґрунтовані побоювання не враховують можливі негативні наслідки для громадян та країни в цілому, особливо в період післявоєнного відновлення. Про ці ризики на прикладі Грузії, яка не отримала статус кандидата у ЄС, європейську практику та переваги оновленого українського законодавства щодо державної допомоги -
АМКУ завершив дослідження ринку яєць курячих
(2016-2020 рр.)
13.03.2023 |
09 березня 2023 року Антимонопольний комітет України схвалив звіт, підготований за результатами дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих у шкарлупі, в часових межах 2016-2020 роки.
Метою дослідження було, зокрема, визначення стану конкурентного середовища на ринку, його оцінка та внесення пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, забезпечення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції та виявлення таких ситуацій, що можуть вказувати на неефективне функціонування ринку.
Чи можливе запровадження спеціальних підходів до оцінки державної допомоги під час повоєнного відновлення України
07.03.2023 |
Україна за останні роки домоглася значних успіхів на шляху створення національної системи контролю державної допомоги, яка б відповідала acquis ЄС. Наразі найважливішими завданнями для нас є перемога у війні та повоєнне відновлення. Проект Плану відновлення України уже існує. Він містить, зокрема, й численні заходи з ознаками державної допомоги.
Як Україні ефективно впоратися з двома протилежними завданнями: забезпечити ефективне і швидке надання підтримки для відновлення економіки та при цьому не порушувати усталених норм щодо державної допомоги, які діють в нашій країні та у ЄС? Питання ускладнює відсутність у країн ЄС досвіду щодо підтримки заходів повоєнного відновлення таких масштабів, з якими зіткнулася Україна.
Комітет уже звернувся до Європейської Комісії за роз’ясненням та наразі розробляє власні пропозиції щодо бачення цього процесу.