Отримати висновок про відповідність дій


З метою запобігання порушенням конкурентного законодавства, підвищення передбачуваності його застосування суб'єкт господарювання може отримати від Антимонопольного комітету України чи адміністративної колегії Антимонопольного комітету України висновкі у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності дій положенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Згідно Закону України «Про захист економічної конкуренції» та статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», статті 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції» суб’єкт господарювання на підставі наданої ним інформації отримає висновки у формі рекомендаційних роз’яснень щодо відповідності дій суб’єктів господарювання положенням статей 6, 10, та 13.

Як подати:

  • заява складається у довільній формі та подаються у письмовому вигляді до Антимонопольного комітету України;
  • в заяві має бути зазначено:

1. Найменування органу, до якого подається заява;

2. Інформація про заявника:

  • найменування (для юридичних осіб), ім'я контактної особи, номер засобу зв'язку (телефон, факс тощо), а також адреса електронної пошти;
  • якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім’я (прізвище, власне ім’я та по батькові) представника, його поштова адреса, номер засобу зв’язку (телефон, факс тощо), адреса електронної пошти. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника;
  • місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб підприємців), інші реквізити сторін, зокрема поштову адресу.

3. Зміст дії, про надання висновку за яким Ви як заявник звертаєтесь;

4. Документ, що підтверджує сплату збору за подання заяви.

Зарахування коштів за подання заяви про надання висновку здійснюється на відповідний рахунок: 

Важливо: Відсутність документа, що підтверджує сплату збору, є підставою для залишення заяви без руху на строк, визначений органом Комітету про що Заявник повідомляється листом. Час залишення заяви без руху не зараховується у строк розгляду заяви. У разі несплати суми збору у вказаний строк, заява залишається без розгляду.

5. Перелік документів і відомостей, що додаються до заяви.

6. Заява підписується повноважною посадовою особою заявника-юридичної особи або його представником, заявником-фізичною особою або його представником.

Важливо: Висновок Комітету залежатиме від наявності у матеріалах, доданих до заяви, обґрунтованих доказів того, що поширювана інформація є правдивою, повною та точною і базується на фактичних, документально підтверджених обставинах. Тому до заяви доцільно додавати наявні у Вас документи та інші матеріали, що підтверджують викладені у заяві обставини, зокрема документальне підтвердження правдивості, повноти та точності інформації, яка складає повідомлення суб'єкта господарювання. Документи та інформація іноземною мовою повинні супроводжуватися перекладом на українську мову, який засвідчується в установленому порядку.

При підготовці заяви, документів та інших матеріалів слід мати на увазі, що Рекомендаційні роз'яснення надаються виключно на підставі наданої у заяві інформації та доданих до неї документів і відомостей без проведення додаткових досліджень із залученням третіх осіб.

Якщо висновки запитуються по 6, 10, 13 статтях Закону України «Про захист економічної конкуренції», бажано надати інформацію про ринок, становище на ринку, частки суб’єктів, інформацію про товар та його властивості.

За результатами розгляду заяви робляться такі висновки:

  1. Дії суб'єкта господарювання, описані у Заяві, містять або можуть містити ознаки порушення законодавства, передбачені статтями 6, 10, та 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
  2. Дії суб'єкта господарювання, описані у Заяві, не містять або не можуть містити ознак порушення законодавства, передбачених статтями 6, 10, та 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
  3. Наданої заявником інформації недостатньо для надання однозначного висновку щодо наявності/відсутності у діях суб'єкта господарювання, описаних у Заяві, ознак порушення законодавства, передбачених статтями 6, 10, та 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та статті 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Такий висновок може бути наданий, зокрема, у разі відсутності у Заяві інформації:
    • яка підтверджує повноту, точність та правдивість відповідних відомостей (зокрема, висновки експертів, науковців, результати проведених досліджень, маркетингові дослідження тощо);
    • яка дозволяє зробити висновок про можливий вплив відповідних відомостей на наміри споживачів щодо придбання чи реалізації певних товарів, робіт, послуг суб'єкта господарювання (зокрема, якісні характеристики, цінові показники тощо).

Чому заява може залишитись без розгляду:

  • в разі надходження від заявника клопотання про відкликання заяви.

Важливо: Кошти за здійснений розгляд не повертаються.

Якщо інформації недостатньо:

  • у  разі, коли недостатність інформації не дозволяє здійснити висновок щодо наявності/відсутності у діях суб'єкта господарювання ознак порушень законодавства, це не позбавляє Вас права звернутися з заявою повторно.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux