Безоплатна правнича допомога


Відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» безоплатна правнича допомога – це правнича допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Право на безоплатну правничу допомогу – це гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правничу допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правничу допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Безоплатна первинна правнича допомога - це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи та обов’язки, порядок їх реалізації та виконання, відновлення прав у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Право на безоплатну первинну правничу допомогу, згідно з Конституцією України та Законом України «Про безоплатну правничу допомогу», мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Антимонопольний комітет України, як суб’єкт надання безоплатної первинної правничої допомоги, у межах своєї компетенції та в порядку визначеному Законом України «Про безоплатну правничу допомогу», надає такі види правничих послуг:

1) надання правничої інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень із правничих питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

Для отримання безоплатної первинної правничої допомоги Комітету необхідно заповнити бланк Звернення та надіслати його на електронну адресу: [email protected] або поштову адресу: вул. Митрополита Василя Липківського, 45, м. Київ, 03035.

Розгляд звернень про надання безоплатної первинної правничої допомоги та особистий прийом осіб для надання безоплатної первинної правничої допомоги здійснюються в порядку, визначеному Законом України «Про безоплатну правничу допомогу», та відповідно до графіка особистого прийому громадян, розміщеного на вебсайті Комітету.

Особи, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, яка полягає у здійсненні захисту в суді та здійсненні представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру тощо, можуть її отримати в будь-якому центрі з надання безоплатної вторинної правничої допомоги чи бюро правничої допомоги, звернувшись за адресами, зазначеними на сайті legalaid.gov.ua.

З метою отримання безоплатної вторинної правничої допомоги Ви можете зателефонувати до контакт-центру за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Юридична консультація надається онлайн також через форму зворотного зв’язку на сайті legalaid.gov.ua. Отримати відповідь із правових питань можна, залишивши повідомлення на офіційній сторінці системи безоплатної правової допомоги у мережі «Фейсбук».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux