• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
2023 рік
Опубліковано 20 лютого 2023 року о 16:50

У цій рубриці ми публікуємо матеріали експертів та профільних видань, що висвітлюють роботу Антимонопольного комітету України.

Дата та тип:

Назва та зміст матеріалу:Володимир Селіваненко - секретар судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності‚ а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду  для видання Судова влада України.

24.03.2023
Конкуренційні спори: тенденції судової практики захисту від недобросовісної конкуренції  

У 2022 році на розгляді в Касаційному господарському суді перебувало 171 процесуальне звернення у спорах, пов’язаних із застосуванням антимонопольного та конкурентного законодавства. За результатами розгляду відповідних звернень було змінено або скасовано 30 судових рішень, а 76 – залишено без змін. Приблизно 16 % від загальної кількості справ цієї категорії становили спори, пов’язані із захистом від недобросовісної конкуренції. Володимир Селіваненко проаналізував судову практику захисту від недобросовісної конкуренції, та зазначив, що Верховний Суд найчастіше розглядав справи із кваліфікацією порушень, передбачених статтями 4 та 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», а саме неправомірне використання позначень та поширення інформації, що вводить в оману.


Більше про судову практику в сфері конкуренції - читайте у статті.

Авторки статті для Kluwer Competition Law Blog

Наталя Мазаракі - експертка, завідувачка кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ. Анжеліка Герасименко - експертка, професорка кафедри економічної теорії та конкурентної політики в ДТЕУ. 

22.03.2023 


Main Developments in Competition Law and Policy 2022 – Ukraine  

Оглядова хронологічна стаття експертки присвячена змінам, що відбулися, відбуваються та очікуються у конкурентній політиці та правозастосуванні в Україні, зокрема - під впливом війни та євроінтеграції.  Також у матеріалі йдеться про нагляд за концентраціями, державну допомогу та антимонопольну реформу.


Повний текст - за посиланням.
Інтерв'ю голови АМКУ Ольги Піщанської для Global Competition Review

20.02.2023

«Зробимо все можливе, щоб забезпечити рівні правила гри для бізнесу та захист інвестицій»

Про роботу Антимонопольного комітету України в умовах війни, головні виклики та бачення повоєнної ситуації в економіці розповіла в інтерв’ю найбільшому світовому профільному виданню Global Competition Review голова АМКУ Ольга Піщанська. Зокрема, вона наголосила, що АМКУ відіграватиме ключову роль у післявоєнному відновленні української економіки.

Повний текст - за посиланням.
Олександр Фефелов -  партнер «Ілляшев та Партнери, ЮФ», адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права, для всеукраїнського юридичного видання "Юридична газета" 

14.02.2023 

"Відповідність конкурентного законодавства України acquis ЄС: над чим доведеться працювати?" 

Автор аналізує висновок Єврокомісії від 2023 року, а саме - частину присвячену вдосконаленню конкуренційного законодавства.  

Зокрема Олександр Фефелов описує можливі кроки АМКУ на шляху продовження адаптації українського законодавства до стандартів ЄС.  

Автор концентрується на сфері державних (публічних) закупівель  та державної допомоги.

Повний текст - за посиланням.Олена Гадомська, юристка «Asters, ЮФ» для всеукраїнського юридичного видання "Юридична газета"

09 лютого 2023

"Антимонопольний комітет прокладає шлях для вступу України до Євросоюзу"

Автор розповідає про державну підтримку, яка підпадає під визначення державної допомоги, а також, на базі матеріалів Комітету, коротко роз'яснює особливості застосування правил державної допомоги щодо бюджетного фінансування, зокрема підтримки компаній водного, морського транспорту та компаній у сфері теплопостачання. 

Акцентує на важливості прозорих правил контролю державної допомоги для подальшої європейської інтеграції України.

Повний текст - за посиланням.Блог "ЛІГА.net" Анни Артеменко - державної уповноваженої Антимонопольного комітету України (2015-2019 роки)

07.02.2023 


"Антимонопольні вимоги від ЄС" 

Анна Артеменко аналізує аналітичний звіт ЄС в частині законодавства про захист конкуренції та роз'яснює, що може бути заховано «між рядків» звіту.

Повний текст - за посиланням.


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux