Штрафи АМКУ в системі YouControl

Опубліковано 09 квітня 2021 року о 14:36

Штрафи Антимонопольного комітету України за порушення правил економічної конкуренції відтепер відображає експрес-аналіз YouControl. Інформацію, яку раніше потрібно було шукати в офіційних публічних повідомленнях, тепер можна перевірити за 30 секунд. Дані про санкції АМКУ за 2020 рік – вже в системі.

З 2019 року YouControl та АМКУ – партнери у рамках Меморандуму про співпрацю. В межах взаємодії вже проведено низку спільних заходів та навчальних програм

Наступним кроком співпраці стала реалізація ініціативи, що дає змогу значно зекономити час при пошуку надійного підрядника та перевірці контрагента на предмет порушення антимонопольного законодавства. Відтепер система YouControl автоматично аналізує, чи мала компанія в минулому штрафи від АМКУ.

Як це працює?

Наявність штрафів у контрагента перевіряється за останні 12 місяців. Порушення законодавства у сфері економічної конкуренції відображається у вкладці «Експрес-аналіз» в досьє. До речі, користувач системи може самостійно налаштувати перевірку під себе. Тобто, із 110 факторів по ФОП і 518 по юридичних особах можна залишати активними тільки ті, що стосуються порушень Антимонопольного комітету. Кожен фактор, що відображає експрес-аналіз – це штраф за відповідною нормою законодавства у сфері економічної конкуренції.

Для чого це потрібно?

Співпраця з компанією чи ФОП, що має порушення законодавства у сфері конкуренції може нести ризики: фінансові, репутаційні або, навіть, кримінальні. До прикладу, організація не дискваліфікувала постачальника в конкурентній процедурі, в той час як повинна була це зробити, і наразилася на низку порушень. Постачальник зірвав виконання замовлення, гроші «пішли». До того ж інші учасники тендеру оскаржать закупівлю в суді та ініціюють перевірку Дежаудитслужби. За фактом порушень може бути відкрито кримінальне провадження.

Якщо хочете працювати з добросовісними контрагентами, берете участь в тендерах та закупівлях, без перевірки не обійтися. Бо відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (ст. 17), замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо в того протягом останніх 3-х років були санкції від АМКУ.

GR-менеджерка YouControl Наталія Чорногуб:

«Нова розробка буде корисна найперше замовникам та учасникам публічних закупівель. Адже всю необхідну інформацію тепер легко перевірити в один клік. Також автоматичний аналіз штрафів від АМКУ дозволить бізнесу, ГО, журналістам значно пришвидшити процес з проведення моніторингу закупівель та виявлення корупційних токсичних схем. Щиро раді, що в партнерстві з YouControl АМКУ популяризує сферу відкритих даних та сприяє формуванню прозорого бізнес-середовища».

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська,

нагадує, що список таких порушників зі скороченою назвою «Зведені відомості» нині публікується на сайті АМКУ у розділі «Оскарження публічних закупівель».

«Законом про публічні закупівлі передбачено, що замовник по цьому списку має перевірити учасника тендеру на предмет допущених ним раніше порушень антимонопольного законодавства. Адже окремі такі порушення караються штрафом або взагалі забороною брати участь у торгах на 3 роки. У разі наявності учасника у списку, йому мають відмовити. Поява іще одного джерела достовірної інформації – це безсумнівний бонус для замовників, а для АМКУ, як розпорядника інформації, ця колаборація – цікавий досвід з корисним результатом» – резюмувала Ольга Піщанська.


Довідка

АМКУ – держорган зі спецстатусом, котрий уповноважений накладати штрафи за порушення законодавства про недобросовісну та економічну конкуренцію. Наприклад, якщо компанія неправомірно використовує або копіює товар іншого виробника, здійснює порівняльну рекламу, розголошує комерційну таємницю або поширює неправдиву інформацію про конкурентів. Поза законом також спотворення результатів торгів, тендерів, усунення з ринку інших суб’єктів господарювання тощо.

YouControl аналітична система, що з понад 100 джерел формує повне досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Також надає інформацію про компанії ЄС, Великої Британії, РФ та Кіпру на сайті та в чат-ботах.

Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел. Система дозволяє бізнесу перевіряти своїх партнерів, а в межах соціальної місії компанія YouControl надає доступ для журналістів та громадських активістів безкоштовно для проведення розслідувань, аналізу держзакупівель, моніторингу декларацій.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux