Cьогодні, 22 вересня, у форматі онлайн відбулася чергова, уже шоста зустріч Наглядової ради проєкту Twinning «Підтримка Антимонопольного комітету України в подальшому наближенні законодавства, процедур та правозастосування до практик ЄС у сфері антитрасту та контролю за концентраціями».
На початку засідання голова Антимонопольного комітету України та лідерка проєкту з українського боку Ольга Піщанська перерахувала основні напрямки роботи, здійсненої за підтримки європейських партнерів за минулий звітний період – три місяці.
«Безумовно, важливим досягненням наразі є ухвалення парламентом у першому читанні законопроєкту №5431, підготовленого народною депутаткою Роксоланою Підласою за підтримки наших європейських колег. Ми в АМКУ наразі готуємося до участі у круглому столі, щоб обговорити поправки, подані до цього документу. Також протягом звітного періоду ми здійснили низку експертних місій. Серед ключових – з проблемних питань на ринках фармацевтики та медіа. А також – щодо особливостей розрахунку штрафних санкцій у європейських конкурентних відомствах», - розповіла голова АМКУ.
Ольга Піщанська повідомила про схвалення плану тренінгів із комунікацій та адвокації, що їх підготували та проводитимуть для співробітників Комітету та територіальних відділень фахівці з ЄС.
«Я вдячна партнерам за їхню працю і професійний внесок у реалізацію нашого спільного проєкту та конкурентної реформи в цілому. Я впевнена, що уже незабаром ми зможемо вийти на стабільне «плато» - значний результат і надалі просуватися вперед швидшими темпами», - сказала голова АМКУ.
Коментуючи загальний стан реалізації проєкту, радник Twinning Шарунас Паярскас зазначив, що через карантинні обмеження довелося значно скоротити кількість безпосередніх місій до Києва, відтак – певним чином - зекономити бюджет проєкту. Водночас за його словами, ці ж обмеження дещо уповільнили реалізацію намічених планів.
Лідер проєкту зі сторони партнерів з розвитку Шарунас Касераускас висловив думку, щодо ймовірності продовження тривалості проєкту.
«Можливо нам потрібно розглянути варіант щодо продовження проєкту. Оскільки наразі ми бачимо, що навряд чи вдасться реалізувати усі намічені плани з огляду на пандемію, та перешкоди, які вона створює. Також ми маємо брати до уваги темпи роботи Верховної Ради. Ми будемо сподіватися, що парламент уже незабаром ухвалить законопроєкт №5431», - зазначив Шарунас Касераускас.
Учасники зустрічі обмінялися думками щодо результатів роботи, обговорили та затвердили плани на наступний квартал і домовилися про наступну звітну зустріч в середині грудня 2021 року.
Нагадаємо, проєкт стартував у травні минулого року та має на меті наблизити роботу АМКУ до кращих європейських стандартів захисту конкуренції. Він реалізується за підтримки Ради з конкуренції Литви, Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини й Ради з конкуренції Румунії. Загалом розрахований на два роки й фінансується Європейським Союзом.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими
Facebook / Telegram / Instagram / Twitter