Зміни у роботі архівних установ: Міністерство юстиції України виконало рекомендації Комітету
Опубліковано 23 січня 2020 року о 19:01

З метою створення рівних умов в конкуренції між архівними установами та професійними дослідниками Комітетом в жовтні 2019 року було надано обов’язкові для розгляду рекомендації Міністерству юстиції України та Державній архівній службі України.

Комітетом було встановлено, що архівні установи та професійні дослідники є конкурентами в частині проведення генеалогічних досліджень.

Одночасно з цим архівні установи забезпечують облік і зберігання архівних документів,  використання відомостей, що в них містяться, формування Національного архівного фонду.

Тобто, ефективність діяльності професійних дослідників залежить також від можливості безперешкодного доступу та використання документів Національного архівного фонду.

Такий доступ та можливість самостійного копіювання документів було обмежено наказом Міністерства юстиції України від 19.11.2013 № 2438/5 (зі змінами від 27.06.2018 № 2059/5), яким встановлено заборону самостійного копіювання документів певних форматів власними технічними засобами.

Як наслідок, професійні дослідники змушені були звертатися за послугою копіювання до архівних установ, тобто, своїх конкурентів.

Такі дії Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України з розробки та затвердження Порядку користування документами НАФ не сприяли розвитку конкуренції у сфері діяльності професійних дослідників і створювали їм додаткові необґрунтовані перешкоди.

Саме тому Комітетом було надано обов’язкові для розгляду рекомендації, відповідно до яких Міністерство юстиції України, зокрема, мало внести зміни до Порядку користування документами Національного архівного фонду, затвердженого наказом міністерства від 19.11.2013 № 2438/5.

3 грудня 2019 року Міністерство юстиції України внесло зміни до Порядку користування документами НАФ, якими знято обмеження щодо переліку технічних засобів для копіювання документів архівного фонду, а також виключено положення щодо заборони самостійного копіювання документів певних форматів.

Прозорі, чесні, недискримінаційні правила та умови діяльності для учасників ринку є запорукою його розвитку, найкращого задоволення потреб споживачів та надання якісних послуг.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux