Вироблено в Україні. Верховний Суд підтримав рішення Комітету щодо етикеток алкоголю

Опубліковано 16 серпня 2022 року о 16:50

Верховний Суд 16 серпня 2022 року підтримав позицію Антимонопольного комітету України та усіх попередніх судових інстанцій у справі проти ТОВ «СП «АКВАВІНТЕКС». У 2020 році АМКУ оштрафував компанію на 693 252 гривні за порушення, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді повідомлення неточних відомостей на етикетках та контретикетках вина «ALAZANI VALLEY SHEREULI» (білого напівсолодкого та червоного напівсолодкого) власного виробництва, які можуть свідчити та бути сприйнятими як інформація про іноземне походження цих напоїв.

Справу у 2018 році було порушено за заявою споживача, який поскаржився до АМКУ на те, що вказані на етикетці вина відомості грузинською мовою та нанесені зображення ввели його в оману й спонукали придбати товар. Заявник був впевнений, що придбав вино виробництва Республіки Грузія, що не відповідало дійсності.   

Проаналізувавши наявні дані Комітет встановив, що позначення та написи розміщені на етикетках напою таким чином, що можуть ввести в оману споживача щодо країни-виробника напою. В той час як він виготовлявся в Україні та не містив виноматеріалів грузинського походження.

В рамках розгляду справи Комітет надав ТОВ «СП «АКВАВІНТЕКС» обов’язкові для розгляду рекомендації № 72-рк: вжити заходів щодо недопущення поширення на етикетках та контретикетках вина «ALAZANI VALLEY SHEREULI» позначень, що можуть свідчити та бути сприйнятими як інформація про походження цього напою. У відповідь компанія надала Комітету зображення дизайну нових етикеток та повідомила, що його будуть використовувати «під час друку нової партії етикеток». 

Однак Комітет встановив, що оновлений дизайн етикеток та контретикеток, як і початковий варіант, також не надає споживачеві повної інформації про країну-виробника. До того ж було встановлено, що ТОВ «СП «АКВАВІНТЕКС» продовжувало виробляти продукцію зі старими етикетками навіть у наступному році після надання рекомендацій АМКУ.  

У зв’язку з цим Комітет визнав, що його рекомендації відповідачем не було виконано та наклав на порушника штраф. Компанія з висновками Комітету не погодилася та оскаржувала його у Господарському суді м. Києва, Північному апеляційному господарському суді та у Верховному суді. Усі інстанції відмовили товариству у позові  та залишили рішення Комітету в силі. Оскільки накладений штраф не було сплачено у становлений строк, на даний момент разом з пенею його сума зросла до майже 1,4 млн грн.

Довідково: Аналогічні рекомендації Комітет також надавав акціонерному товариству «Коблево» та приватному акціонерному товариству «Одесавинпром». Обидва суб’єкти господарювання їх виконали у повному обсязі.

Комітет нагадує учасникам ринку, що, відповідно до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» інформацією, що вводить в оману, є, зокрема, відомості, які:

-        містять неповні, неточні або неправдиві дані про походження товару, виробника, продавця, спосіб виготовлення, джерела та спосіб придбання, реалізації, кількість, споживчі властивості, якість, комплектність, придатність до застосування, стандарти, характеристики, особливості реалізації товарів, робіт, послуг, ціну і знижки на них, а також про істотні умови договору;

-        містять неповні, неточні або неправдиві дані про фінансовий стан чи господарську діяльність суб'єкта господарювання;

-        приписують повноваження та права, яких не мають, або відносини, в яких не перебувають;

-        містять посилання на обсяги виробництва, придбання, продажу чи поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, яких фактично не було на день поширення інформації.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux