• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
ПРОЄКТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТВІНІНГ У СФЕРІ КОНКУРЕНЦІЇ В УКРАЇНІ: КОНФЕРЕНЦІЯ З НАГОДИ ОФІЦІЙНОГО ВІДКРИТТЯ ПРОЄКТУ ОКРЕСЛЮЄ ПОСТАВЛЕНІ ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ
Опубліковано 21 жовтня 2020 року о 16:06

21 жовтня 2020 року литовські, німецькі та румунські відомства з питань конкуренції, що співпрацюють у рамках фінансованого Європейським Союзом проєкту Твінінг «Правозастосування і юридична підтримка Антимонопольного комітету України (АМКУ)», зустрілися, щоб обговорити ключові пріоритети та результати, яких вони прагнуть досягти під час реалізації проєкту. Онлайн-захід відвідало понад 40 представників державних органів влади України, включаючи АМКУ як основного бенефіціара, Представництва ЄС в Україні, високопосадовців та інших зацікавлених сторін.

Партнери з реалізації проєкту та АМКУ погодились, що слід удосконалювати пріоритети та процедури забезпечення конкуренції, щоб зробити їх більш надійними та прозорими. Це викликає довіру та розуміння з боку приватного сектору, підвищить якість рішень АМКУ та сприятиме розвитку культури конкуренції в Україні. Зусилля АМКУ щодо адвокатування конкуренції серед представників бізнесу та широкої української громадськості в цілому також потребують подальшого вдосконалення, щоб змінити оманливе сприйняття законодавства про конкуренцію та ролі АМКУ. Це буде досягнуто у тісній співпраці професіональною групою європейських та українських експертів.

«Нам пощастило мати давніх партнерів – наших колег з литовських, німецьких та румунських відомств з питань конкуренції. Водночас ми впевнені, що наші спільні зусилля допоможуть досягти очікуваних результатів та сприятимуть вдосконаленню системи захисту конкуренції в Україні», - наголосила, відкриваючи захід, голова АМКУ Ольга Піщанська.

Шарунас Кезераускас, голова Ради з питань конкуренції Литовської Республіки, керівник Проєкту Твінінг, у свою чергу прокоментував: «Основна мета дворічного Проєкту Твінінг, що буде реалізовано у тристоронньому партнерстві Ради з питань конкуренції Литовської Республіки, Федерального міністерства Німеччини з економіки та енергетики, спільно з Федеральним бюро розслідування картелів (Bundeskartellamt), а також Румунською радою з питань конкуренції, – це допомогти АМКУ у подальшому наближенні місцевого законодавства та процедур у сфері конкуренції до конкурентних правил ЄС, а також поділитися найкращими європейськими практиками, що стосуються антитрасту, контролю за концентраціями та адвокатування конкуренції».

Клое Алліо, керівниця відділу програм зовнішньої допомоги ‘Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище’, Представництво Європейського Союзу в Україні, наголосила: «Розвиток конкуренції є одним із пріоритетів нашої співпраці з Україною. У контексті стосунків України та ЄС важливо забезпечити рівні умови ведення бізнесу для європейських компаній, що торгують з Україною, та українстких компаній, що торгують з країнами ЄС».

Проєкт Твінінг фінансується Європейським Союзом, який виділив 1,2 млн. євро на його імплементацію. Литовське центральне агентство з управління проєктами здійснює загальний адміністративний та фінансовий менеджмент.

Довідково. Твінінг є інструментом Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі. Проєкти Твінінг ґрунтуються на рівноправному підході, який об'єднує досвід та знання з держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Метою Твінінгу є надання підтримки у впровадженні та правозастосуванні законодавства ЄС (Аcquis Європейського Союзу), обмін передовими практиками, розробленими в ЄС, з державними адміністраціями-бенефіціарами, та сприяння довгостроковим стосункам між державними установами чинних та майбутніх країн-членів ЄС.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux