Фінансування «Північного потоку – 2»: Господарський суд визнав правомірним рішення АМКУ про штраф у 43 млн грн за інформпорушення

Опубліковано 18 травня 2023 року о 16:38

18 травня 2023 року Господарський суд міста Києва відмовив ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ» у скасуванні рішення тимчасової адміністративної колегії Комітету від 24.11.2022 року № 50-р/тк. Цим рішенням ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ» було притягнуто до відповідальності за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого Антимонопольного комітету України під час проведення дослідження пов’язаного з «Північним потоком-2».

Нагадаємо, у вересні 2021 року, в рамках заходів державного контролю з виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, у частині контролю за концентраціями та узгодженими діями суб’єктів господарювання, АМКУ розпочав дослідження дій іноземних компаній ПАТ «Газпром», «Uniper Gas Transportation & Finance B.V.», «Engie Energy Management Holding Switzerland AG», «OMV Gas Marketing Trading & Finance B.V.», «Shell Exploration and Production (LXXI) B.V.», «Wintershall Nederland Transport and Trading B.V.». Комітетом досліджувалося укладення ними угод про фінансування проекту «Північний потік – 2» та розподілу повноважень між його учасниками. Попередній аналіз наявної в Комітеті інформації, засвідчує, що зазначені вище дії могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції.

В рамках цього дослідження Комітет встановив три пов’язані відносинами контролю з цими компаніями суб’єкти господарювання, що працюють в Україні, серед яких - ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ». Компанії не є безпосередніми учасниками проекту «Північній потік-2», але згідно з законодавством, повинні обмінюватися між собою інформацією та вживати заходів для запобігання порушенням. Трьом суб’єктам господарювання було надіслано вимоги про надання інформації щодо підтвердження або спростування факту укладення іноземними компаніями угод про фінансування проекту «Північний потік – 2». Також вимагалося надати пояснення щодо необхідності отримання дозволів органів Комітету на зазначені дії. Жоден із відповідачів не виконав вимоги Комітету. 

За неподання інформації на вимогу державного уповноваженого АМКУ, що є порушенням, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», на ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ» накладено штраф - 43 452 318 грн. Наразі це найбільший штраф, який накладався Комітетом за цим видом порушення. Товариство оскаржує рішення Комітету. Перша судова інстанція його вимоги не задовольнила.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux