Про досвід Румунії в імплементації законодавства щодо державної допомоги, важливість підтримки європейських експертів та пріоритетні питання роботи Антимонопольного комітету України йшла мова під час зустрічі керівництва АМКУ та делегації представників Ради з питань конкуренції Румунії з Міністром Кабінету Міністрів Олегом Немчіновим.
На початку зустрічі голова Комітету Ольга Піщанська подякувала представникам Кабінету міністрів за зацікавленість темою державної допомоги та наближення українського законодавства у цьому питанні до стандартів ЄС.
Очільниця АМКУ підкреслила важливість перейняття європейського досвіду у питаннях оцінювання та звітності щодо державної допомоги та відзначила важливу роль у цьому процесі румунських колег.
Також голова АМКУ зауважила, що за останній рік відчутно підвищилася залученість міністерств до опрацювання питань, пов’язаних із державною допомогою.
«Одним з найкращих прикладів такої співпраці ми вважаємо ухвалення Кабінетом міністрів 11 жовтня постанови «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на охорону навколишнього природного середовища», - сказала Ольга Піщанська.
Голова АМКУ висловила сподівання на подальшу активну підтримку Секретаріату Кабміну й щодо ухвалення аналогічних критеріїв й в інших сферах. Також надзвичайно актуальним і наразі не реалізованим повною мірою є питання інвентаризації чинної держдопомоги, зауважила голова АМКУ.
Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов своєю чергою відзначив продуктивну співпрацю міністерств та відомств з Антимонопольним комітетом.
«Наразі потребує доопрацювання план Кабміну щодо імплементації законодавства про держдопомогу. Це стосується й екологічної сфери, і інших сфер. І ми будемо спільно працювати над цим питанням. Моя попередня посада – державний секретар Міністерства молоді й спорту також була тісно пов’язана з держдопомогою: чи у вигляді пільг на оренду землі, чи у вигляді державних субвенцій. Ми добре розуміємо важливість цього питання для ефективного розвитку держави», - зазначив Міністр Кабінету Міністрів. Олег Немчінов подякував румунській делегації за допомогу та обмін досвідом і засвідчив налаштованість Кабміну на продуктивну роботу у цьому напрямку.
Під час свого виступу президент Ради з питань конкуренції Румунії Богдан Кіріцою закликав сприймати становлення інституту державної допомоги в Україні – один із пріоритетів держави.
«Правила державної допомоги – це не просто бюрократичний момент вимог Європейського союзу. Це гарний інструмент для міністерств, що може допомогти їм ефективно витрачати державні кошти, а підприємствам - уникнути певних збитків. Вважаю, що міністерства не мають боятися правил державної допомоги чи уповноваженого органу. В АМКУ вони мають бачити друга та хорошого порадника», - зауважив Богдан Кіріцою.
Водночас керівник проєкту ЄС «Підтримка АМКУ у провадженні правил державної допомоги» (SESAR) Штефан Сабау перерахував проблемні питання, які Україні доведеться вирішити у сфері державної допомоги.
«АМКУ потребує підтримки та сприяння у процесі інвентаризації чинної державної допомоги. У Румунії під час вступу до ЄС стикалися з аналогічною проблемою. І розв'язувати це питання у стислі строки було вкрай важко. Але зараз, коли цей складний етап в Румунії пройдено, ми точно знаємо, що це можливо зробити і готові допомагати Україні також здолати цей шлях», - зазначив Штефан Сабау.
Нагадаємо, делегація керівництва конкурентного відомства Румунії перебуває в Україні з кількаденним візитом. У складі делегації також прибули генеральний секретар Ради з питань конкуренції Румунії Ден Піку, директор департаменту державної допомоги Ради з питань конкуренції Румунії Еліс Барбулеску, заступник директора з міжнародних відносин та комунікацій Ради з питань конкуренції Румунії Разван Орашану та ін.
У березні 2021 року представники АМКУ, ВРУ та Секретаріату КМУ також відвідали з навчальною поїздкою Румунію.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими
Facebook / Telegram / Instagram / Twitter