Від рішучості законотворців в ухваленні нового законодавства щодо державної допомоги залежить успішний розвиток економіки та інвестиційний імідж України. Про це йшлося на зустрічі народних депутатів України з керівниками Антимонопольного комітету України та Ради з питань конкуренції Румунії.
Голова АМКУ Ольга Піщанська зауважила, що завдяки співпраці групи народних депутатів та фахівців проєкту SESAR було розроблено однин з найважливіших документів у порядку денному з цього напрямку - законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення контролю та моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання» № 5648.
«Антимонопольний Комітет цілком підтримує законопроєкт № 5648 і ми дуже сподіваємося на прискорення його розгляду у парламенті. Ухвалення цього законопроєкту засвідчить волю Верховної Ради та налаштованість нашої країни на виконання умов Угоди Україна-ЄС. Нагадаю, уже у серпні 2022 року збігає строк перехідного періоду для України у питанні імплементації законодавства щодо держдопомоги. Недотримання цих строків створить великі ризики для нашої держави», - резюмувала голова Комітету.
Не сприймати питання державної допомоги, виключно як бюрократичний інструмент ЄС закликав президент Ради з питань конкуренції Румунії Богдан Кіріцою.
«Контроль державної допомоги та правила держдопомоги – це інструмент держави, що допомагає у найефективніший спосіб витрачати ресурси. Він допомагає державі отримувати більші зиски від вкладених коштів, та не витрачати більше, ніж потрібно», - зазначив Богдан Кіріцою. Він зауважив, що Румунія також з певними складнощами проходила процес адаптації свого законодавства у галузі держдопомоги, утім впоралася з цим завданням.
Водночас Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха зауважив, що, на жаль, в Україні інструмент державної допомоги і досі залишається значною мірою недооціненим та незрозумілим для окремих учасників цього процесу.
«І хоча ми не маємо наразі такої ж фінансової підтримки ЄС, яка була у Румунії, але все ж ми рішуче налаштовані на ефективну співпрацю, зокрема і у законодавчій сфері. Щоб наші європейські партнери мали бажання інвестувати в Україну», - зазначив народний депутат.
Також у зустрічі взяли участь народні депутати України Юрій Кісєль, Адрій Клочко, Олександр Завітневич, Ігор Негулевський та Олег Бондаренко.
Нагадаємо, Румунська делегація конкурентного відомства перебуває в Україні з кількаденним візитом. У складі делегації також прибули генеральний секретар Ради з питань конкуренції Румунії Ден Піку, директор департаменту державної допомоги Ради з питань конкуренції Румунії Еліс Барбулеску.
Навесні 2021 року відбулася навчальні поїздка до Румунії у складі представників АМКУ, ВРУ та Секретаріату КМУ.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими