В Антимонопольному комітеті України аналізують виклики процесів збору даних щодо стану конкуренції та налагоджують відповідну комунікацію з іншими органами влади, для їх подолання.
Про це повідомила представниця Управління економічного аналізу Комітету Анастасія Ксьондзик під час дискусії на круглому столі з методології вимірювання конкуренції, що відбувалася у рамках щорічного «Тижня конкуренції ОЕСР».
За словами аналітика, до таких основних викликів віднесено співставність даних за класифікаціями КВЕД, УКТЗЕД, PRODCOM, із визначенням ринку у розумінні конкурентного законодавства.
Порушена тема є актуальною для Комітету, з огляду на розробку фахівцями відомства методики розрахунку Індексу моніторингу конкурентного середовища. Документ передбачає вимірювання структурних та поведінкових індикаторів конкуренції на різних ринках.
Фахівці АМКУ поставили за мету розробити комплексний інструмент для моніторингу конкурентного середовища різних галузевих сегментів. Він дає змогу оцінити стан конкуренції на ринках, надати рекомендації для їх поглибленого дослідження та можливого покращення конкурентних показників.
Довідково:
АМКУ з 1994-го підтримує зв’язки з Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР). Організація опікується питаннями конкуренції, співпрацею відповідних національних відомств, підтримує політику захисту прав споживачів.
Представники АМКУ беруть участь у круглих столах Глобального форуму з питань конкуренції, презентують письмові внески з актуальних проблем конкурентної політики. З 2012-го Україна набула статус учасника і бере участь у засіданнях Комітету ОЕСР з питань конкуренції та робочих групах.