Запропоновані ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» зобовʼязання в рамках справи про економічну концентрацію

Опубліковано 13 жовтня 2021 року о 16:17

До уваги учасників ринку електричної енергії  

Комітет здійснює розгляд справи про концентрацію у вигляді придбання товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК МЕРЕЖІ» (далі – ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ») (м. Київ) акцій приватного акціонерного товариства «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» (далі – ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО») (м. Кропивницький, Кіровоградська обл.), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства.

Під час аналізу матеріалів справи та оцінки впливу заявленої концентрації на конкуренте середовище на суміжних товарних ринках, Комітетом встановлено наявність можливих негативних ефектів на ринках оптової реалізації та постачання електричної енергії.

На виконання вимог ст. 31 Закону України «Про захист економічної конкуренції» ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» надала пропозиції щодо зобов’язань, які готові взяти на себе учасники концентрації для усунення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію, та дозволяють Антимонопольному комітету України прийняти рішення про надання дозволу на концентрацію, такого змісту:

З метою пом’якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринках електричної енергії після здійснення запланованої концентрації ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» готове забезпечити: 

 1. Придбання ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» на конкурентних засадах електричної енергії для компенсації технологічних витрат при розподілі електричної енергії, а саме: (1) на тендерних або інших конкурентних засадах, що передбачають конкурентний відбір продавця-переможця, та/або (2) на ринку «на добу наперед» та/або (3) на внутрішньодобовому ринку та/або (4) на електронних аукціонах, проведення яких передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і законодавчими актами та/або (5) на балансуючому ринку у випадках, передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії» та законодавчими актами, якщо інший порядок придбання електричної енергії для компенсації технологічних втрат не встановлено законодавчими актами, -  протягом 5 років з дати здійснення заявленої концентрації, починаючи не пізніше третього місяця з дати вчинення концентрації.
 2. Надання Антимонопольному комітету України інформації про обсяги придбання та про контрагентів, у яких ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» було придбано електричну енергію для компенсації технологічних витрат при розподілі електричної енергії, - протягом 5 років, починаючи з третього місяця після здійснення заявленої концентрації двічі на рік до 01 квітня та 01 листопада кожного року.
 3. Розміщення ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» на власному веб-сайті інформації про кожний факт відмови постачальникам електричної енергії в укладенні договору про надання послуг із розподілу електричної енергії та про причини такої відмови, - протягом 5 років з дати здійснення заявленої концентрації, починаючи не пізніше третього місяця з дати вчинення концентрації.

З метою збирання даних щодо відгуків від інших учасників ринку просимо зацікавлених осіб надсилати інформацію, зауваження та пропозиції із питання зобов’язань в межах зазначеної концентрації на електронну адресу: [email protected] та поштою до 21 жовтня 2021 року.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux