8 грудня 2023 року представниці Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Антимонопольного комітету України взяли участь у черговому вебінарі, проведеному у межах реалізації проєкту «Узгодження правил і практик конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС (COMPASA)».
На шляху реалізації проєкту експерти СOMPASA регулярно проводять різноманітні заходи для спеціалістів з АМКУ. Цього разу спікерка з Румунії розповіла про європейський досвід застосування правил надання державної допомоги у суднобудівному секторі.
Під час вебінару була розглянута загальна характеристика суднобудівної галузі за останні десятиліття. Представниці Комітету більше дізналися про польський та хорватський досвід щодо державної допомоги цьому сектору на прикладі Гдинської, Щецинської та інших верфей. Значну увагу було приділено й чинним правилам державної допомоги, які застосовуються у цих країнах до аналізованої галузі. Зокрема, йшлося про Керівні принципи щодо державної допомоги для відновлення та реструктуризації нефінансових суб’єктів господарювання у скрутному становищі. Також зазначалось, що на рівні ЄС суднобудівний сектор може бути підтриманий шляхом надання державної допомоги головним чином на основі Положення Комісії(EU) No651/2014 (GBER).
Учасникам вебінару була надана докладна інформація з усіх питань, які в них виникали. Реалізація проєкту СOMPASA триває.
Директор Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Чабанюк подякувала за детальний огляд ключових аспектів оцінки надання державної допомоги суб’єктам суднобудування та надані практичні приклади. Такий обмін знаннями сприятиме вдосконаленню наших навичок та підвищенню професійної компетентності.
Нагадаємо, проєкт COMPASA, який стартував на початку вересня, має на меті сприяти вдосконаленню національного законодавства у таких сферах як конкуренція (що включає антимонопольний контроль та контроль за концентраціями) та державна допомога, забезпечення надійного контролю за якою сприятиме розвитку економіки України.