Європейське енергетичне співтовариство долучилося до розслідування АМКУ щодо "ДТЕК Західенерго"
Опубліковано 04 березня 2020 року о 12:40

Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства доєднається до розслідування Антимонопольного комітету щодо ймовірного зловживання монопольним становищем компанії "ДТЕК Західенерго" на Бурштинському енергоострові.

У Співтоваристві зазначають, що теж отримали заяву про зловживання монопольним становищем. "Ймовірно, ДТЕК значно скорочує імпорт електроенергії зі Словаччини на Бурштинській енергоострів, не використовуючи надані йому трансграничні пропускні здатності. Таким чином він створює дефіцит електроенергії, доступної для продажу на ринку на добу наперед, водночас пропонуючи більше електроенергії на балансуючому ринку, де ціни вищі, - повідомляє співтовариство."

Оскільки АМКУ вже розслідує аналогічну поведінку компанії, Комітет та Секретаріат домовилися співпрацювати у цій справі.

Нагадаємо:

Бурштинський енергоострів - це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Він об’єднаний з європейськими енергосистемами, але від’єднаний від «материкової» України. Близько 90% електроенергії на цьому «острові» виробляє ПАТ «ДТЕК Західенерго».

АМКУ розпочав розслідування щодо можливого зловживання монопольним становищем ПАТ «ДТЕК Західенерго» у жовтні минулого року.

Більше за темою