Верховний суд поставив крапку у справі проти ДП «Укрспирт» та підтвердив правомірність рішення АМКУ
Опубліковано 05 березня 2020 року о 14:52

Сьогодні, 05 березня Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги ДП «Укрспирт», залишивши без змін рішення Господарського суду м. Києва та постанову Північного апеляційного господарського суду, якими відмовлено у задоволенні позовних вимог держпідприємства про визнання недійсним рішення Комітету від 20.12.2018 № 748-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

Нагадаємо, зазначеним рішенням визнано, що протягом 2017 – першого півріччя 2018 року ДП «Укрспирт» займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого з часткою 100 %.

Дії ДП «Укрспирт», які полягали у встановленні протягом 2017 – першого півріччя 2018 року для покупців ДП «Укрспирт» цін на спирт етиловий ректифікований на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто  дискримінаційним способом без об’єктивно виправданих причин визнано зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого у вигляді вчинення дій, що можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання (покупців), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина перша статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).

Наразі Комітет очікує:

  • сплату ДП «Укрспирт» штрафу у розмірі 33 млн грн;

  • припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

  • розроблення і застосування прозорого та обґрунтованого механізму ціноутворення під час оптової реалізації спирту етилового ректифікованого.


Більше за темою