В Харкові відбувся навчальний курс з державної допомоги від європейських експертів

Опубліковано 01 лютого 2019 року о 15:50

З 31 січня по 1 лютого 2019 року у харківському готелі «МИР» проходив навчальний курс «Система державної допомоги в Україні» від Антимонопольного комітету України (АМКУ) та Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR). Протягом курсу фахівці територіальних відділень АМКУ, міських рад Харкова, Полтави, Сум, та обласних рад і державних адміністрацій Харківської, Полтавської, Сумської та Луганської областей вивчали європейські підходи до надання державної допомоги та принципи їх впровадження в Україні в рамках реформи, що розпочалася в 2017 році.

Дводенний курс, створений фахівцями АМКУ та SESAR минулого року, охоплює основні теми, пов’язанні з виконанням вимог Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» та відповідними нормативно-правовими актами. Учасники курсу опановують базові знання про поняття державної допомоги, її форм, процедур надання та оцінки, а також щодо вимог до повідомлень про програми державної допомоги, які затверджуються Антимонопольним комітетом України (АМКУ).

Описание: C:\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM162image002.jpg «Наш курс — це можливість значно спростити та пришвидшити впровадження нової системи державної допомоги в Україні. Це складна, але необхідна реформа, яка дозволить уряду ефективніше витрачати гроші бюджету без спотворення конкуренції та керуватись інтересами українців при визначенні отримувачів державної допомоги. Ми очікуємо, що реформа дозволить направити велику частку державних коштів на підтримку регіонів, розвиток малого та середнього бізнесу, підтримку інновацій та «зеленої» енергетики», — розповідає один з лекторів курсу Штефан Сабау, керівник експертної групи Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR) з Румунії.

Особливу увагу на курсі приділено процедурам державної допомоги, включаючи зобов'язання надавачів державної допомоги повідомляти про її надання Антимонопольному комітету України (АМКУ) — органу моніторингу і контролю державної допомоги в Україні, а також порядку повернення незаконної допомоги та іншим видам діяльності АМКУ щодо контролю та моніторингу державної допомоги.

Слухачі також мають змогу детально ознайомитись з положеннями Угоди про Асоціацію, укладеної між Україною та ЄС у сфері державної допомоги, зокрема із зобов'язаннями, що випливають із застосування положень цієї Угоди в наданні підтримки українській економіці, а також отримати загальне уявлення про найважливіші характеристики системи контролю державної допомоги ЄС.

Навчальний курс з державної допомогидовготривалий проект АМКУ, який має на меті спростити перехід на нову систему державної допомоги в Україні та познайомити з її особливостями якомога більше зацікавлених осіб. В 2018 році такий курс пройшов у Києві та Чернівцях, а цього року відбудеться 14-15 березня у Дніпрі, 25-26 квітня у Львові та 30-31 травня в Одесі.

Окрім Штефана Сабау, лекторами харківського курсу стали Міколай Стасяк, експерт Проекту ЄС з Польщі, та представники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ (Данііл Волокитін, Карина Куракова та Юлія Москаленко).

Державна допомога в Харкові

Протягом 2018 року та січня 2019 року АМКУ було прийнято 21 рішення за результатами розгляду повідомлень від структурних підрозділів Харківської міської ради щодо підтримки комунальних підприємств та організацій міста.

Загальна сума підтримки, що була проаналізована Комітетом, на 2019 рік та наступні роки (в залежності від програми) становить 9,1 млрд. грн. Із усіх прийнятих рішень лише одне визнано допустимою державною допомогоюнадання підтримки Департаментом комунального господарства Харківської міської ради комунальній організації «Харківський зоологічний парк» на загальну суму 2,1 млрд. грн. Метою підтримки є оновлення та розвиток, підвищення привабливості Харківського зоопарку для мешканців і гостей міста.

Питання залучення інвестицій у економіку є надзвичайно важливим як на національному так і на місцевому рівні в контексті застосування нових правил державної допомоги в Україні. Інвестиційні проекти, для реалізації яких надається державна підтримка, безпосередньо впливають на економічне зростання, створюючи нові робочі місця та посилюючи ринки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux