31 січня 2019 року Антимонопольним комітетом України було схвалено лист про направлення пропозицій Кабінету Міністрів
України про перегляд положень
постанови Кабінету Міністрів
України від 27.12.2018 №
1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» у частині забезпечення конкурентних умов відбору банків, у яких:
− відкриватиметься
рахунок для виплати житлових субсидій, на який здійснюватиметься перерахування коштів, передбачених у державному бюджеті
для виплати пільг
і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних
послуг у грошовій формі, з подальшим переказом таких коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку, об’єднань та виконавців комунальних послуг;
− громадянам-одержувачам
житлових субсидій відкриватимуться поточні рахунки для виплати залишків коштів
на рахунку для виплати житлових субсидій, які утворилися станом на 1 червня, −
за чіткими, прозорими та недискримінаційними критеріями, що забезпечить можливість банкам конкурувати з метою здобуття переваг завдяки власним досягненням на ринку.
Зазначеною постановою Уряд визначив ПАТ «Державний ощадний банк України» уповноваженим здійснювати банківське обслуговування реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі.