30 серпня 2024 року представники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Антимонопольного комітету України взяли участь у черговому вебінарі у межах реалізації проєкту «Узгодження правил і практик конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС (COMPASA)».
Захід був присвячений дослідженню питань щодо правил державної допомоги для реалізації промислових рішень управляння викидами вуглецю, які повинні бути інтегровані в повний взаємопов’язаний ланцюг операцій з уловлювання, транспортування та використання вуглецю.
Під час зустрічі експерти представили огляд заходів державного фінансування промислових рішень щодо управління такими викидами та практику оцінювання програм державної допомоги, зокрема, для фінансування інвестиційних витрат пов’язаних з провадженням технологій уловлювання та зберігання вуглецю.
Наразі питання застосування правил державної допомоги на охорону навколишнього природного середовища, включно із заходами для скорочення викидів парникових газів (декарбонізацію), є надзвичайно актуальним у світлі незворотного Європейського вибору України, як невід’ємної складової її подальшого розвитку. Тому під час вебінару експерти окрему увагу приділили можливим особливостям імплементації таких підходів Україною на національному рівні. Такі дії можуть забезпечити підвищення здатності України до адаптації у разі несприятливих наслідків зміни клімату, а також сприяти опірності до змін клімату та низьковуглецевому розвитку.
На завершення дискусії експерти COMPASA надали учасникам вебінару розгорнуті відповіді на питання.