Підтримка виробників «зеленої» енергетики та напрацювання підходів для реформування цієї системи з врахуванням чинного вітчизняного та європейського законодавства. Ці питання обговорювалися під час круглого столу, що відбувся під егідою Міністерства енергетики України. Участь у заході взяли представники Антимонопольного комітету України, НКРЕКП, експерти та представники профільних асоціацій.
Голова Комітету Ольга Піщанська під час дискусії відзначила, що розвиток альтернативної енергетики є сучасним європейським та українським трендом. Водночас заходи, що вживаються в рамках сприяння цій галузі мають повною мірою співвідноситися і з європейським досвідом в частині контролю за наданням державної допомоги.
«Менше ніж за рік, влітку 2022 року завершується перехідний період, відведений Україні в Угоді про Асоціацію з ЄС. До цього часу ми зобов'язані привести своє законодавство у цій сфері у повну відповідність до європейських вимог.У протилежному випадку ми матимемо дуже суттєві наслідки уже і на міжнародному рівні. Закликаю учасників заходу до конструктивного діалогу для всебічного вивчення та аналізу даного питання», - зауважила голова АМКУ.
Також заступниця директора Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Чабанюк закликала відповідальні органи надати Комітету інформацію, необхідну для того, щоб визначити, відносяться чи не відносяться заходи, що застосовуються для розвитку галузі альтернативної енергетики до державної допомоги відповідно до національного законодавства.
Учасники наради погодилися надати Комітету усю потрібну для здійснення всебічного аналізу питання інформацію. А обговорення реформування системи підтримки «зеленої» енергетики домовилися продовжити найближчим часом.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими
Facebook / Telegram / Instagram / Twitter