Упродовж року увага Комітету була традиційно приділена ринкам, які є суспільно важливими. У зв’язку з пандемією COVID-19, особлива увага приділялася фармацевтичній сфері, зокрема через моніторинг цін та реагування на недобросовісні практики у сфері реклами лікарських засобів.
Розмір економічного ефекту від діяльності органів АМКУ склав 4,63 млрд. грн, що у 19 разів перевищує фінансування органу.
Посилено адвокатування та роз’яснювальну роботу з бізнесом. Підтвердженням наведеного є понад 2 тисячі наданих органами Комітету рекомендацій спрямованих на розвиток конкуренції, що на 50 % більше ніж за 2019 рік.
Припинено 1 624 порушення конкурентного законодавства. Продовжується тенденція активного виявлення порушень у вигляді змов на публічних закупівлях, зокрема в звітному році близько 50 % всіх порушень становили антиконкурентні узгоджені дії. Загальна вартість закупівель, на яких було виявлено змови, перевищує 7 млрд грн.
Розмір накладених штрафів становив 1,6 млрд грн. Сплачено штрафів та пені до державного бюджету 2,86 млрд грн, це найвища сума за всю історію існування Комітету, пов’язана із сплатою в понад 2,56 млрд грн штрафу по рішенню щодо вертикальних узгоджених дій виробників сигарет та тютюнового дистриб’ютора «Тедіс». Проте навіть без зазначених сплат майже 300 млн грн було сплачено до бюджету, що майже у вдвічі перевищує показник попереднього року.
У 2020 році вступили в дію зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», доопрацьовано законопроєкт 2730, крім того розроблено нову редакцію Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»
Річний звіт затверджено на засіданні Комітету 11 березня 2020 року.
З текстом звіту можна ознайомитись тут.
Версія для читання з мобільного пристрою тут.