АМКУ оштрафував ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії “АВЕ Коломия” за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів

Опубліковано 22 березня 2021 року о 17:09

19 березня 2021 року Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України визнала дії ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії ”АВЕ Коломия” порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною першою статті 13 та  пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», наклала на Товариство штраф у розмірі 533 652 гривень та зобов’язала припинити наслідки порушення.

ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия», як переможець проведеного Коломийською міською радою конкурсу, надавало послуги з вивезення твердих побутових відходів на території м. Коломия протягом 5 років.

 Конкуренція на ринку з вивезення твердих побутових відходів можлива виключно під час конкурсу, тому після отримання статусу переможця (у період з 30.06.2015 по 31.05.2019) становище ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия» відповідному ринку було монопольним  з часткою 100 відсотків.

Займаючи монопольне становище Товариство двічі порушило законодавство про захист економічної конкуренції.

У період з 01.04.2018 по 31.10.2018 Товариство розрахувало та застосовувало тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення приватного сектору з урахуванням середньостатистичної кількості жителів в одному домогосподарстві - 3,5 особи.

Отже, домогосподарства приватного сектору міста Коломия Івано-Франківської області, де зареєстровано/проживає одна, дві або три особи, сплачували за економічно необґрунтованим тарифом.

У період з 01.11.2018 по 31.05.2019 Товариство розрахувало та застосовувало тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення приватного сектору з урахуванням завищених у 4,3 рази норм утворення побутових відходів.

Завищення норм утворення побутових відходів призвело до застосування Товариством необґрунтованих тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів для всіх споживачів приватного сектору м. Коломия.

АМКУ визнав, що ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия» порушило законодавство про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з вивезення побутових відходів в межах міста Коломия Івано-Франківської області, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Товариство зобов’язано припинити наслідки порушення протягом двох місяців з дня отримання рішення.Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux