РЕФОРМА ТЕРВІДДІЛЕНЬ АМКУ: від уніфікації підходів до розвитку місцевої конкуренції
Опубліковано 28 листопада 2019 року о 14:55

Сьогодні Антимонопольний комітет України дав старт наступному етапу реформи своїх територіальних відділень. Його мета – наближення регіональних органів АМКУ до проблем місцевого бізнесу, зниження залежності від місцевих органів влади і місцевих бізнес-структур з одночасним посиленням роботи зі встановлення та припинення порушень конкурентного законодавства, проактивна політика з розвитку місцевої конкуренції, базована на глибокому вивченні й розумінні локальних та регіональних трендів.

На практиці нинішній етап реформи передбачатиме скорочення територіальних відділень до 6 міжрегіональних – Північного, Північно-Східного, Придніпровського, Причорноморського, Подільського та Західного. У Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та Львові працюватимуть нові та ефективні регіональні відділення Комітету. Водночас в інших обласних центрах буде організовано відокремлені відділи без статусу юридичної особи.

Реформа не призведе до зростання витрат місцевих підприємців – відокремлені відділи забезпечуватимуть якісну комунікацію, в тому числі шляхом відеозв’язку із міжрегіональним територіальним відділенням, тож додаткових розходів на проїзд об’єкти досліджень та розслідувань АМКУ не понесуть.

Скорочення адміністративних витрат Комітету надасть змогу створити гнучку та ефективну систему із захисту конкуренції та припинення порушень, міжрегіональні відділення отримають найсучасніше методологічне забезпечення, співробітники отримають кращу матеріальну винагороду. Буде остаточно уніфіковано правозастосування в регіонах. Зниження залежності від обласних органів влади дозволить ефективніше боротися із антиконкурентними діями цих органів – створенням бар’єрів для входу на ринок, дискримінаційними умовами в питаннях оренди землі, комунальної власності, доступу до ресурсів тощо. Також очікуваним результатом є зниження потенційних корупційних ризиків.

Додамо, що аналогічна міжрегіональна система працює в багатьох країнах світу, а в Україні шляхом подібної оптимізації вже пішли Рахункова палата, Держаудитслужба, Нацкомісія з цінних паперів та Мінюст.

Реформа тервідділень наближає нас до чітко визначеної мети – розбудови відкритого відомства, яке системно виконує свої прямі функції із захисту конкуренції та керується державними інтересами.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux