Стаття 9 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» передбачає, що нова державна допомога, що підлягає повідомленню, може бути надана лише після отримання відповідного рішення Антимонопольного комітету України як Уповноваженого органу з питань державної допомоги. Повідомлення про нову державну допомогу подаються надавачами відповідної допомоги Уповноваженому органу у визначеному ним порядку з урахуванням строків розгляду повідомлення та справи про державну допомогу, визначених цим Законом.[1]
Отже, надавач державної допомоги має повідомити Антимонопольний комітет України про запланований захід державної підтримки не менше ніж за 105 календарних днів до його реалізації, аби Комітет визначив належність заходу підтримки до державної допомоги та оцінив, чи така допомога є допустимою для конкуренції.
Експерти проєкту COMPASA «Узгодження правил і практик конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС» підготували інфографіку для інформування надавачів державної допомоги про мету подання повідомлень, можливі проміжні результати, вимоги та тривалість розгляду Антимонопольним комітетом України повідомлень та справ про державну допомогу. Детальніше про ці етапи читайте нижче.
[1] Відповідно пункту 52 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону надавачі державної допомоги звільняються від обов’язку повідомлення про нову державну допомогу та про пропозиції щодо внесення змін до умов чинної державної допомоги, якщо така державна допомога надається під час дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування. Виключення, передбачені цим пунктом, не застосовуються до надання державної допомоги через Фонд розвитку підприємництва.