27 жовтня в Україні відзначається День української мови та писемності.

Це свято приурочене до дня вшанування пам’яті Нестора Літописця, автора «Повісті минулих літ» – одного з перших літописів, що заклав підґрунтя історичної пам’яті нашої держави.
Через літопис передавалися знання, закони, звичаї нашого народу, відображалося становлення державотворення часів Київської Русі, її культурні та духовні основи.

Літопис став першою спробою нашого народу записати власну історію. Цей документ був тодішнім зразком письма та літературного стилю. Тому саме завдяки Нестору Літописцю ми має джерело, що зберегло історію і зміцнило мову, проклавши шлях до української культури і державності.

І в День української мови та писемності ми згадуємо витоки нашого слова, шануємо пам’ять мовотворців та виборюємо власну національну ідентичність.

Слово – це потужна зброя у боротьбі за свободу, яка здатна пробуджувати свідомість, зміцнювати дух і єднати націю.

Тож сьогодні українці по всьому світу взяли в руки «мовну зброю», об’єднавшись навколо радіоприймачів та гаджетів під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Працівники Антимонопольного комітету України також долучилися до написання диктанту, що вже став доброю традицією.

Цьогорічний текст під назвою «Треба жити!» авторства письменниці Євгенії Кузнєцової, читала акторка Наталія Сумська.
Радіодиктант національної єдності покликаний об’єднати українців у спільному прагненні плекати й берегти рідну мову. І як зазначила співзановниця «Асоціації родин захисників «Азовсталі» Ольга Андріанова: «…в цей день важливо нагадати, що ми не завжди задумуємося про цінність розмовляти українською мовою тут вільно…».