ОЕСР презентує Огляд у сфері конкуренції України

Опубліковано 02 грудня 2016 року о 13:01

30 листопада 2016 року в рамках засідання Комітету з конкуренції експерти ОЕСР презентували Огляд виконання рекомендацій у сфері конкурентної політики та законодавства (далі – Огляд).

Огляд було представлено експертами ОЕСР, зокрема, професором юридичного центру з питань конкуренції університет Джорджа Вашингтона Біллом Ковачичем, який очолював Місію ОЕСР, що перебувала в Києві 18-22 липня цього року, та Стефаном Луцівим – представником конкурентного відомства Канади.

«На початку 90-х років Україна була однією з багатьох країн, що започаткувала законодавчу систему захисту економічної конкуренції для спрощення переходу від планової до ринкової економіки. Початок був багатообіцяючим. Проте вже через 20 років позитивні очікування від гарного початку розвіялися, а система захисту економічної конкуренції опинилася на межі повного краху. Протягом 18 місяців АМКУ фактично існувало без керівництва. Виконання рекомендацій ОЕСР 2008 року та ЮНКТАД 2013 року стало неможливим.

Не дивлячись на катастрофічно недостатнє фінансування, значний відтік кадрів, вкрай застаріле матеріально-технічне обладнання, непропорційність обсягів навантаження і наявних ресурсів, ми знову бачимо АМКУ як вкрай перспективне конкурентне відомство. Призначене у 2015 році нове керівництво АМКУ має комплексне розуміння проблем і чітке бачення їх вирішення, віддане принципам нашої організації та налаштоване на виконання взятих на себе зобов’язань. Це відновлює у нас віру в успіх АМКУ у майбутньому», - зазначив Білл Ковачич під час презентації Огляду.

Описание: \\172.16.1.60\public\Прес-служба\ФОТО\ОЄСР серйозні фото\15271691_.jpgПісля презентації Огляду вищезазначеними експертами слово було надано Голові АМКУ Юрію Терентьєву:

«Ми ініціювали багато реформ і намагаємося оцінити наш прогрес об'єктивно. Багато кроків вже зроблено, багато ще необхідно зробити. Я прихильник повної та ефективної імплементації рекомендацій ОЕСР з урахуванням українських реалій. Переконаний, що конструктивна критика допоможе нам розвиватися і рухатися вперед. Для нас Рекомендації ОЕСР – це можливість подальшого вдосконалення нашої діяльності з метою наближення до високих вимог і стандартів ОЕСР, а також на благо нашої держави та добробуту населення».

Підготовка і проведення Огляду здійснювалося за підтримки конкурентних відомств США, Канади, Словаччини та Ізраїлю. Саме цим країнам, за підсумками презентації Огляду, було надано право ставити запитання стосовно Огляду. Від США питання задавала Голова Федеральної торговельної комісії США Едіт Рамірез, від Ізраїлю – Генеральний директор Антитрастового Агентства Ізраїлю Міхаль Хєлперін, від Словаччини – Голова Антимонопольного управління Словаччини Тібор Мінихарт.

Питання від США стосувалися інституційного дизайну відомства, ресурсного забезпечення та контролю за концентраціями, питання Ізраїлю - розслідувань і відповідальності за картельні змови та співробітництва АМКУ з іншими органами влади України, питання ж Словаччини стосувалися правозастосовчої практики АМКУ.

Також під час засідання Юрієм Терентьєвим було представлено основні пріоритети подальшої діяльності АМКУ у коротко- та середньостроковій перспективі, зокрема щодо:

- стратегічного планування та пріоритизації діяльності АМКУ;

- поглиблення ринкових досліджень;

- посилення ролі та застосування економічного аналізу у діяльності АМКУ;

- здійснення заходів з підвищення обізнаності суддів у сфері конкуренції;

- розширення повноважень АМКУ під час проведення розслідувань;

- підвищення правової визначеності.

За результатами засідання Комітету ОЕСР та презентації Огляду експертами ОСЕР будуть розроблені відповідні рекомендації, адресовані Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та АМКУ.

Рекомендації ОЕСР мають вкрай важливе практичне значення, оскільки інструмент експертної оцінки ОЕСР дозволяє задіяти увесь потенціал цієї міжнародної організації разом з досвідом та практикою всіх її країн-членів у вирішенні більшості сучасних викликів у сфері розвитку конкуренції, що стоять перед Україною та АМКУ.

Здійснення Огляду також має стати важливим кроком на шляху України до набуття асоційованого членства в Комітеті ОЕСР з питань конкуренції. Набуття такого членства дозволить використовувати увесь досвід цієї міжнародної організації та впроваджувати успішні приклади передових країн світу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux