Антимонопольний комітет України досліджує ринок послуг з охорони об’єктів, в яких культивуються, використовуються, зберігаються та знищуються нарковмісні рослини, а також - отримана з них продукція чи їхні відходи.
У процесі дослідження Комітет з’ясував, що отримання ліцензії є необхідною умовою провадження суб’єктами господарювання промислової діяльності з обігу маку снотворного, що містить наркотичні та психотропні речовини.
Така ліцензія видається за умови подання суб’єктом господарювання визначеного переліку документів, зокрема, дозволу на використання об’єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Цей дозвіл видається Національною поліцією України за умови подання суб’єктом господарювання укладених договорів про охорону цих об’єктів.
Водночас законодавством встановлено суперечливі вимоги до того, з ким саме повинен укладатися такий договір – з суб’єктом охоронної діяльності приватної форми власності чи органами поліції охорони, які у процесі надання охоронних послуг виступають одночасно ще й суб’єктами господарювання.
Наразі Комітетом аналізуються дії Національної поліції України під час надання вищезазначених дозволів на предмет наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції та негативного впливу на конкуренцію через пріоритетне надання охоронних послуг саме органами поліції охорони.
На сьогоднішньому етапі дослідження Антимонопольний комітет опитує учасників ринку для подальшого здійснення порівняльного аналізу умов надання охоронних послуг, зокрема, їх вартості. Одночасно Комітетом запитується інформація від уповноважених органів державної влади та вивчається закордонний досвід з цієї проблематики.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими