Комітет відкрив справу за фактом ймовірного введення в оману щодо «непричетності до росії»

Опубліковано 11 серпня 2022 року о 12:43

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення товариством з обмеженою відповідальністю «ОРІМІ УКРАЇНА» порушення у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Компанія-відповідач реалізує в Україні чай під торговими марками «Greenfield», «TESS», «Принцеса Гіта», «Принцеса Канді», «Принцеса Нурі» та «Принцеса Ява», а також каву під торговими марками «Jardin», «Piazza del Caffe» та «Жокей».

Справу розпочато за заявою поданою до АМКУ рітейлером - ТОВ «ВОСТОРГ». Заявник повідомив, що ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» розіслало торгівельним мережам та дистриб’юторам України електронного листа, в якому зазначило, що його кінцеві бенефіціарні власники, зокрема і мажоритарний бенефіціарний власник корпоративних прав в статутному капіталі – Вероніка Касьяненко, не пов’язані з російською федерацією. У листі наголошувалося, що вона уже 10 років є громадянкою Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії та «є міжнародним незалежним приватним інвестором, активно інвестує в акції  та облігації публічних компаній у всьому світі … та не інвестує в росію, не є акціонером будь-яких компаній росії, не веде бізнес у росії».

Однак заявник наголошує, що  ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» може бути пов’язане з російською компанією «Орими Трэйд», власниками якої є відомі російські підприємці Сергій Касьяненко та Олександр Євневич. Також з відкритих джерел відомо, що останній навіть отримував медаль від президента країни-агресора. 

У листі-відповіді, надісланому на вимогу Комітету, ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» повідомило, що не володіє інформацією про зв’язки Вероніки Касьяненко з Сергієм Касьяненком та не має даних про інших суб’єктів господарювання у світі, власником яких є Вероніка Касьяненко.

Водночас Комітету відомо, що російська компанія «Орими Трэйд» здійснює реалізацію такої ж продукції, що і відповідач (чаю та кави під такими ж торгівельними марками), має схожу назву з назвою відповідача та однакове прізвище власників (бенефіціарів), що може свідчити про пов’язаність цих підприємств через родинні відносини їхніх бенефіціарних власників або в інший спосіб.  

Проаналізувавши наявні дані, Комітет зробив висновок, що викладена у розісланому торгівельним мережам та дистриб’юторам листі інформація про те, що Вероніка Касьяненко не має відношення до бізнесу в росії не є підтвердженою. Відтак ця інформація може містити ознаки неправдивої й впливає або може впливати на наміри суб’єктів господарювання чи споживачів співпрацювати з ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА», або купувати його товари.  

З огляду на це, Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення товариством з обмеженою відповідальністю «ОРІМІ УКРАЇНА» порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» - поширення інформації, що вводить в оману.   Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux