Виконання рекомендацій Комітету щодо надання державної допомоги у різних галузях є важливим питанням у контексті дотримання зобов’язань передбачених Угодою про асоціацію. Вони продовжують діяти навіть в умовах воєнного стану, тож відповідальні сторони мають можливість звертатися до Комітету з різних питань, зокрема, запитувати консультації щодо шляхів виконання цих зобов’язань по кожному конкретному напрямку.
4 квітня 2023 року, за ініціативи представників Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, у Комітеті відбулася робоча зустріч, під час якої обговорювалося виконання рекомендацій Комітету від 14.07.2022 № 1-рк. Ці рекомендації стосувалися необхідності внесення змін до чинних нормативно-правових актів, які регулюють умови надання державної допомоги суб’єктам господарювання у сфері літакобудування.
Під час обговорення з Мінстратегпромом зазначеного питання, було визначено коло заходів, реалізація яких сприятиме ефективному відновленню, розвиткові та функціонуванню літакобудівної галузі України, зокрема:
- посиленню цивільної та військової безпеки України;
- сприятиме підвищенню конкурентоспроможності літаків, двигунів до них та авіаційного обладнання вітчизняного виробництва;
- створенню та переоснащенню матеріально-технічної бази, запровадженню новітніх технологій та збільшенню обсягів виробництва;
- створенню нових робочих місць тощо.
Нагадаємо, Комітет проводить системну роботу з формування рекомендацій надавачам державної допомоги. Зокрема, у 2022 році було також надано рекомендації Міністерству молоді та спорту України № 2-рк щодо врегулювання на нормативно-правовому рівні умов надання державної допомоги базам олімпійської підготовки, які є державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінмолодьспорту, та № 3-рк - Міністерству соціальної політики України щодо врегулювання на нормативно-правовому рівні умов надання державної допомоги роботодавцям, які працевлаштовують осіб з інвалідністю, та підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю.