Державні і комунальні підприємства – конкуренційна оцінка АМКУ
Опубліковано 30 жовтня 2019 року о 11:23

Мова йде про «Оцінку впливу проектів актів (рішень) щодо створення державних і комунальних підприємств ДП (КП), встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку на конкуренцію». Такими змінами (від 12.09.2019 №83-ОД, розділ 5) Комітет доповнив Методичні рекомендації щодо оцінки впливу нормативно-правових актів та проектів актів на конкуренцію (від 14.11.2017 № 117).

В документі враховано кращі світові практики, зокрема підходи Організації економічного співробітництва та розвитку, наведено приклади з правозастосовчої діяльності органів Комітету.

Методичні рекомендації розкривають питання допустимості для конкуренції створення та функціонування ДП (КП). Містять приклади негативного впливу на конкуренцію, як наслідок надання цим підприємствам виключних (ексклюзивних) прав. Характеризують принципи забезпечення конкурентного нейтралітету в діяльності ДП (КП).

Заразом контрольний перелік питань дає можливість будь-якому органу здійснити первинну оцінку впливу проектів актів (рішень) щодо створення ДП (КП) на конкуренцію (Таблиця №3).

Документ містить рекомендаційний характер та може використовуватися у роботі відповідними органами під час підготовки, погодження рішень про створення суб’єктів господарювання відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист економічної конкуренції».