АМКУ ухвалив рішення щодо дій КП «Київтеплоенерго»

Опубліковано 15 листопада 2023 року о 16:11

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України на засіданні 14 листопада 2023 року притягнула КП «Київтеплоенерго» до відповідальності за встановлення для споживачів обов’язків отримання технічних умов та технічних рішень на встановлення вузлів обліку теплової енергії.

Органами Комітету виявлено, що КП «Київтеплоенерго» протягом липня 2018 року – жовтня 2021 року встановлювало для споживачів обов’язок отримання технічних умов на встановлення вузлів обліку теплової енергії та обов’язок отримання технічних рішень на встановлення вузлів обліку теплової енергії, що не передбачено законодавством України.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08.2018 № 206, та іншими нормативно-правовими актами, які були чинними протягом досліджуваного періоду з липня 2018 року по жовтень 2021 року, не було передбачено обов’язку споживачів як отримувати технічні умови та технічні рішення на встановлення вузлів обліку теплової енергії, так і оплачувати такі послуги. Натомість, положеннями цих нормативно-правових актів як у період порушення, так і на даний час передбачено безкоштовне надання оператором зовнішніх інженерних мереж інформації, необхідної для встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії, а відповідна проєктна документація не потребує будь-яких погоджень з оператором зовнішніх інженерних мереж або виконавцями комунальних послуг.

У ході розгляду справи встановлено, що протягом досліджуваного періоду Підприємство видало технічні умови на встановлення вузлів обліку теплової енергії на загальну суму
180 706,00 гривень та технічні рішення на встановлення вузлів обліку теплової енергії на загальну суму 320 225,90 гривень.

Вищезазначені дії КП «Київтеплоенерго» призвели до ущемлення інтересів споживачів і його наслідків (витрати на отримання технічних умов та технічних рішень на встановлення вузлів обліку теплової енергії).

При цьому, інші опитані Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України суб’єкти господарювання повідомили, що не встановлювали аналогічні вимоги до своїх споживачів.

З огляду на зазначене, дії КП «Київтеплоенерго» є порушеннями законодавства
про захист економічної конкуренції у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем..

За результатами розгляду, ТАК АМКУ оштрафувала КП «Київтеплоенерго» на загальну суму в розмірі 502 000 гривень. Під час визначення розміру штрафу було враховано, що Підприємство належить до об’єктів критичної інфраструктури м. Києва та той факт, що воно припинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у листопаді 2021 року. При цьому, розмір накладених штрафних санкцій є співрозмірним із вигодами, отриманими Підприємством внаслідок зловживань монопольним (домінуючим) становищем.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux