За сприяння місцевої влади, АМКУ та проєктом ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR) у Харкові 27 квітня було проведено тренінг щодо впровадження правил надання державної допомоги.
У ньому взяли участь представники структурних підрозділів Харківської міської ради, численних територіальних громад, працівники Східного міжобласного територіального управління АМКУ та місцевих комунальних підприємств.
Головна мета заходу – роз’яснити особливості застосування Закону «Про державну допомогусуб’єктам господарювання», прийнятого на виконання умов Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.
З огляду на карантинні обмеження, більшість слухачів узяли участь у тренінгу онлайн. Загалом – близько 80-ти осіб.
Під час заходу учасники також мали змогу задавати запитання та з допомогою експертів АМКУ і Проєкту проаналізувати кожну конкретну ситуацію, отримати практичні поради і консультації.
Вона зазначила, що з огляду на це Комітет намагається проводити подібні тренінги майже щомісяця.
«Оскільки тема державної допомоги є досить складною та відносно новою для України, ЄС виділяє кошти для надання технічної підтримки з цього питання АМКУ, як уповноваженому органу у сфері державної допомоги. Свого часу моя рідна країна – Румунія, теж проходила аналогічний шлях і зараз ми є членами ЄС. Сподіваюся, що завдяки нашим спільним зусиллям, Україна теж стане членом Європейського Союзу», - заявив керівник проєкту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» Штефан Сабау.
По завершенню тренінгу його учасники отримали відповідні сертифікати.
Напередодні, 26 квітня відбулася зустріч керівництва Антимонопольного комітету України та представників Проєкту з головою Харківської ОДА Айною Тимчук, головою Харківської облради Артуром Товмасяном, першим заступником голови Харківської міськради Олександром Новаком та ін.