АМКУ розпочав справу щодо використання назви медичного препарату без дозволу власника торгового знака

Опубліковано 05 вересня 2022 року о 15:44

Антимонопольний комітет, розглянувши заяву акціонерного товариства «Київмедпрепарат» про порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Беркана+», товариством з обмеженою відповідальністю «Фарміс ЛТД» та товариством з обмеженою відповідальністю «Харківська фармацевтична фабрика» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, відкрив справу за фактом неправомірного використання назви та позначень медичного препарату.

Комітет встановив, що заявник використовує знак для товарів і послуг «Фурацилін» при виробництві та реалізації лікарського засобу з 2008 року. Попередньо, у 2007 році АТ «Київмедпрепарат» уклало ліцензійний договір на використання цього знака з АТ «Галичфарм» - попереднім власником назви «Фурацилін». Дія відповідного свідоцтва є чинною до 2027 року.

У своїй заяві до Комітету АТ «Київмедпрепарат» зазначає, що загальні обсяги реалізації компанією лікарського засобу «Фурацилін» з 2008 по 2021 рік сягнули 28 млн. упаковок. До того ж минулого року товариство витратило кілька мільйонів гривень на телевізійну рекламну кампанію цього препарату.

Водночас заявник стверджує, що ТОВ «Беркана+», ТОВ «Фарміс ЛТД» та ТОВ «Харківська фармацевтична фабрика» почали виробництво й реалізацію засобу «Фурацилін» не раніше 2019 року. Позначення на упаковці їхньої продукції є схожими на позначення «Фурацилін», що використовує заявник з 2008 року. При цьому АТ «Київмедпрепарат» не давав дозволу на використання позначення «Фурацилін» та схожих на нього позначень жодній з цих компаній.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» використання імені, комерційного найменування, торговельної марки, рекламних матеріалів, оформлення упаковки товарів тощо без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх або схожі на них позначення у господарській діяльності є неправомірним, оскільки може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

З огляду на вищезазначені факти Комітет вирішив розпочати розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Беркана+», ТОВ «Фарміс ЛТД» та ТОВ «Харківська фармацевтична фабрика» порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux