• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
АМКУ оштрафував Євротерминал
Опубліковано 21 грудня 2017 року о 12:35

Сьогодні, 21 грудня 2017 року на засіданні Антимонопольного комітету України було прийнято рішення, яким:

1. Визнати, що ТОВ «Євротерминал» (м. Одеса) у період з березня 2016 року по листопад 2017 року займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, з часткою 100 %.

2. Визнати, що дії ТОВ «Євротерминал» (м. Одеса), які полягають у стягненні плати за повний комплекс послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, а не тих складових, в яких фактично є потреба у експедиторів (перевізників) і які фактично надаються ТОВ «Євротерминал» та споживаються екпедиторами (перевізниками), наслідком чого є стягнення плати за фактично не надані послуги, є порушенням, передбаченим частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, яке було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

3. За порушення, зазначене у пункті 2 цього рішення, накласти на ТОВ «Євротерминал» штраф у розмірі 5 369 399 (п’ять мільйонів триста шістдесят дев’ять тисяч триста дев’яносто дев’ять) гривень.

4. Зобов’язати ТОВ «Євротерминал» забезпечити можливість проїзду в Одеський морський торговельний порт експедиторів (перевізників) територією товариства без сплати за послуги, у випадку якщо експедитори (перевізники) не потребують і не мають наміру їх споживати, крім тих, що стосуються користування територією ТОВ «Євротерминал» для проїзду до Одеського морського торговельного порту і без яких забезпечити такий проїзд неможливо.

Нагадаємо, що протягом 2016-2017 років до Антимонопольного комітету надходили звернення суб’єктів господарювання, установ, об’єднань, органів влади щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях ТОВ «Євротерминал», зокрема щодо можливості проїзду вантажного автомобільного транспорту до пункту пропуску ДП «Одеський морський торговельний порт» лише через накопичувальний транзитний майданчик (Сухий порт) ТОВ «Євротерминал» при обов’язковій оплаті кожним вантажним автомобільним транспортом послуг товариства.

Описание: Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM784image002.jpg

Комітетом було проведено дослідження, а у лютому 2017 року було розпочато розгляд справи, у ході якої встановлено, що ТОВ «Євротерминал» займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, яке здобуло завдяки рішенню виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.02.2016 № 46 «Про затвердження схеми організації руху вантажного транспорту до Одеського морського торгівельного порту» та Технологічним схемам руху, пропуску та обробки вантажних транспортних засобів, затвердженим Одеським прикордонним загоном і начальником ДП «Одеський морський торговельний порт».

Таким чином, виникла ситуація, за якої ТОВ «Євротерминал» є єдиним суб’єктом  господарювання, територією якого без порушень правил дорожнього руху можливо потрапити до Одеського морського торговельного порту.

При цьому з кожного вантажного автомобільного транспорту ТОВ «Євротерминал» за договором стягує плату у розмірі 17 доларівквітня 2017 року) за комплекс послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) транспортних засобів на території демпферного контейнерного майданчика (Сухий порт), без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим.

Оплата стягується за повний комплекс, не залежно від наявності наміру, бажання, потреби чи волевиявлення користування (споживання, замовлення) окремих складових, а споживачі вимушені погоджуватись на такі умови та сплачувати  за послуги, які не споживають та не бажають споживати.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux