16 червня 2016 року представники
Антимонопольного комітету України провели робочу зустріч з представниками
Генерального директорату Європейської Комісії з внутрішнього ринку,
промисловості, підприємництва, малих та середніх підприємств (мсп) (DG GROW) і Представництва
ЄС в Україні.
Метою зустрічі стало обговорення діяльності Антимонопольного комітету як органу оскарження у сфері державних закупівель.
Голова постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг у сфері публічних закупівель - державний уповноважений Андрій Вовк привітав усіх учасників зустрічі та презентував роботу органу оскарження.
Міжнародних експертів цікавили всі зміни, які відбуваються у процесі модернізації системи державних закупівель в Україні. Особливо детально експерти зупинися на новому сервісі подання скарг через систему державних електронних закупівель «ProZorro».
Керівник відділу міжнародного виміру державних закупівель DG GROW Жан-Ів Муйль звернув увагу на необхідність технічного забезпеченні органу якісним it-обладнанням. Також він поцікавився статистикою щодо кількості поданих скарг у письмовому та електронному вигляді. «На мою думку, кількість скарг має зменшитися, адже перехід на електронну систему передбачає «прозорі» закупівлі», - зазначив Жан-Ів Муйль.
Член постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг у сфері публічних закупівель - державний уповноважений Світлана Панаіотіді звернула увагу на те, що оцінити кількісний показник повною мірою можна буде з 1 серпня, після повного набрання чинності Закону. «Сьогодні ми отримуємо скарги фактично за двома законами, на підставі дії старого і частково нового. Проблема в тому, що учасники торгів використовують орган оскарження, як механізм «блокування торгів». Сподіваємось, що повний перехід на електронне подання зменшить кількість заяв», - зазначила державний уповноважений.
Нагадаємо, що Перша зустріч відбулася в березні 2015 року, у рамках якої представники регулятора презентували інституційні основи діяльності Антимонопольного комітету як органу оскарження рішень у сфері державних закупівель, а також продемонстрували функціонування системи на практиці.
По завершенню, учасники зустрічі домовились щодо подальшої співпраці.