10 вересня 2024 року відбулося третє засідання наглядової ради Проєкту ЄС COMPASА. До заходу долучилися фахівці Антимонопольного комітету України, Представництва ЄС в Україні, експерти Проєкту, партнери консорціуму у складі Румунської ради з питань конкуренції та WYG Consulting Ltd.
Під час обговорення результатів спільної роботи АМКУ та міжнародних партнерів у рамках проєкту «Узгодження правил конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС» Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко зазначив, що АМКУ докладає і надалі докладатиме максимальних зусиль для того, щоб Україна якнайшвидше пройшла підготовчий етап до інтеграції в Європейський Союз.
Він нагадав, що спільно з народними депутатами та міжнародними організаціями наприкінці липня було презентовано другий етап реформи конкурентного законодавства, а сьогодні Комітет вже завершує опрацювання коментарів, які надійшли до АМКУ від усіх зацікавлених сторін.
На засіданні наголошувалось, що є суттєвий прогрес в інвентаризації чинної державної допомоги. Спільно з проєктом COMPASA фахівці Комітету проаналізували понад 140 потенційних заходів державної підтримки і зараз готують відповідний звіт, який буде затверджений на засіданні АМКУ.
«Безумовно, одне з основних наших завдань на найближчі місяці - підготовка до двосторонньої скринінгової зустрічі з Єврокомісією за розділом 8 «Конкурентна політика». На цьому зараз зосереджена особлива увага Комітету», - зазначив Павло Кириленко.
Він подякував міжнародним партнерам за методичну допомогу та дієву підтримку Антимонопольного комітету та Української держави загалом у нашому поступі до повноправного членства у європейському співтоваристві.
Керівник Проєкту ЄС COMPASA Штефан Сабау представив головні напрацювання за звітній період (1 січня – 30 червня 2024 року), акцентував увагу на здобутках співпраці з Антимонопольним комітетом України, а також окреслив план роботи на наступні пів року.
«Хочу подякувати АМКУ, нашому амбітному Бенефіціару, за стійкість, яку він продемонстрував протягом шести місяців цього звітного періоду, а також відзначити значний прогрес, що Комітету вдалося досягти в складні для України часи», - наголосив Штефан Сабау.
Він зазначив, що «Європейський Союз стає все ближчим завдяки величезним крокам, які Україна вже зробила для гармонізації свого законодавства та практики з відповідною законодавчою базою ЄС». І висловив впевненість, що «на Антимонопольний комітет України та Проєкт чекає плідна і результативна робота».