"Розвиток індустріальних парків в Україні має здійснюватися з урахуванням європейських принципів", - Сергій Лахно

Опубліковано 01 грудня 2016 року о 17:47

Про це сьогодні, 1 грудня 2016 року під час засідання круглого столу повідомив директор Департаменту конкурентної політики Антимонопольного Комітету України Сергій Лахно.

Обговорення на тему: «Розвиток індустріальних парків в Україні як інструмент реалізації політики державно-приватного партнерства в контексті залучення інвестицій і розвитку регіональної виробничої інфраструктури» відбулося в рамках Другої міжнародної торгово-промислової конференції «Зони вільної торгівлі: можливості та виклики для України і партнерів», організованої Торгово-промисловою палатою України.

У країнах ЄС індустріальні парки отримують державну допомогу переважно в межах програм регіональної допомоги, спрямованих на створення нових робочих місць. Такі програми передбачають покриття операційних витрат підприємств – учасників індустріальних парків. Гранична інтенсивність такої допомоги встановлюється державою.

«Основна увага політики економічного розвитку повинна зосереджуватись на покращенні бізнес-клімату та на застосуванні загальних заходів допомоги. Вибіркові ж заходи (зокрема, стимули, що надаються для учасників індустріальних парків) повинні ґрунтуватися на їх необхідності, пропорційності, обмеженості дії у часі, стимулюючому ефекті тощо», — підкреслив Сергій Лахно.

Він також додав, що у середині поточного року Комітетом розглянуто законопроекти щодо стимулювання залучення інвестицій у реальний сектор економіки через індустріальні парки, в яких пропонується встановити особливості оподаткування учасників індустріальних парків, а також звільнити від сплати митних платежів обладнання, яке ввозиться на територію України резидентами індустріальних парків. Такі заходи мають ознаки однієї з форм державної допомоги, передбачених Законом України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання».

Відповідно до зазначеного Закону надавачі такої допомоги будуть зобов’язані повідомити Комітет, як Уповноважений орган з питань державної допомоги, про існуючу станом на 2 серпня 2017 року програму державної підтримки з метою визначення її сумісності з правилами конкуренції.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux