Річні контракти Нафтогазу. АМКУ відкрив справу за ознаками зловживання монопольним становищем

Опубліковано 18 січня 2022 року о 15:30

Комітет досліджує наявність у діях ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» різних підходів до формування ціни на природний газ для різних постачальників природного газу, що могло призвести до обмеження конкурентоспроможності певної категорії суб’єктів господарювання.

З 1 травня 2021 року запроваджено дію річних тарифів на газ для населення (побутових споживачів). Передумовою для цього слугувало прийняття НКРЕКП постанови від 07.04.2021р. № 572, згідно з якою постачальники природного газу зобов'язані затверджувати базові річні пропозиції для населення на період з 01.05.2021 р. по 30.04.2022 р.

Наприкінці квітня 2021 року Група «Нафтогаз» на офіційному вебсайті повідомила, що готова надати можливість купувати газ постачальникам, які працюють на роздрібному ринку для населення, аби вони могли створити власний річний тарифний план. Також повідомлялося, що основні положення річного контракту ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам із фіксованою річною ціною.

Водночас до Комітету надійшли заяви постачальників природного газу, на думку яких, договори ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» на постачання природного газу містять дискримінаційні умови.

Нагадаємо, ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» - підприємство оптової торгівлі газом, що входить до складу Групи «Нафтогаз». За наявною в Комітеті інформацією, частка ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» на ринку оптової реалізації (постачання) природного газу за підсумками 2020 року та першого півріччя 2021 року, становила понад 35 %, що свідчить про наявність структурних ознак монопольного (домінуючого) становища на відповідному ринку.

Крім того, зважаючи на вертикальну інтеграцію Групи «Нафтогаз», ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» має стабільний доступ до основного ресурсу (сировини), у порівнянні з обмеженим доступом конкурентів на відповідному ринку. Це своєю чергою свідчить про наявність у компанії ринкової влади на ринку оптової реалізації (постачання) природного газу.

У зв’язку з наведеними фактами Комітет розпочав розгляд справи про порушення ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» законодавства про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку оптової реалізації природного газу.


Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими

Facebook / Telegram / Instagram / TwitterБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux