Представники АМКУ та громадськості обговорили питання закупівель для пацієнтів з орфанними захворюваннями

Опубліковано 20 грудня 2024 року о 11:59

19 грудня 2024 року у приміщенні Антимонопольного комітету України відбулась зустріч за участю представників АМКУ та громадських спілок (організацій), що опікуються пацієнтами з орфанними захворюваннями, зокрема, бульозним епідермолізом. Обговорили питання, пов’язані з проведенням закупівель медичних виробів, необхідних для лікування пацієнтів з бульозним епідермолізом. Слід зазначити, що у поточному році Комітет як орган оскарження розглядав скарги щодо трьох процедур закупівель таких товарів.

Предметом обговорень на зустрічі була здебільшого процедура закупівлі № UA-2024-10-07-013121-а, яка була оголошена державним підприємством "МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ" у жовтні 2024 року.

Участь у тендері взяли дві компанії – ТОВ «СТАТУС-ПРОМЕД» та ТОВ «ЕКОМЕДІКА».

За результатами розгляду скарги ТОВ «СТАТУС-ПРОМЕД» від 04.11.2024 рішенням Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія) від 13.11.2024 № №18349-р/пк-пз замовника зобов’язано скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції зазначеного учасника торгів.

Замовник 05.12.2024 рішення Комісії виконав та 09.12.2024 визначив ТОВ "СТАТУС-ПРОМЕД" переможцем процедури закупівлі.

Враховуючи соціальну важливість зазначених закупівель, для повного та всебічного дослідження проблемних питань, Комітет запросив на зустріч представників Міністерства охорони здоров’я та замовника процедур закупівель – державного підприємства "МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ", оскільки саме ним формуються вимоги тендерної документації та приймаються відповідні рішення під час проведення закупівель.

Представники МОЗ та ДП "МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ" участі у заході не взяли. Натомість, саме до їх компетенції належить більшість питань, порушених представниками громадськості.

Представники Комітету поінформували учасників зустрічі, що відповідно до Закону України «Про Антимонопольний комітет України», виключною компетенцією членів Комісії є розгляд скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Також, посилаючись на положення Закону України «Про публічні закупівлі» та постанови КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1178, було наголошено на тому, що орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на підставі інформації, розміщеної в електронній системі закупівель станом на момент подання скарги, та інформації, одержаної за скаргою. Максимальний термін розгляду скарги становить 12 робочих днів.

Члени Комісії пояснили, що рішення від 13.11.2024 №18349-р/пк-пз було прийняте в межах скарги, тобто предметом розгляду було безпосередньо рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «СТАТУС-ПРОМЕД». Під час прийняття рішення були розглянуті підстави відхилення тендерної пропозиції зазначеного учасника, викладені у відповідному рішенні замовника торгів, а також – вимоги тендерної документації замовника та документи, надані у складі тендерної пропозиції.

Всі документи та пояснення, оприлюднені замовником та суб’єктом оскарження на вебпорталі Уповноваженого органу, були розглянуті Комісією саме в контексті підстав відхилення.

Під час зустрічі представники громадськості та Антимонопольного комітету України дійшли згоди, що питання здійснення закупівель пов’язок для хворих на бульозний епідермоліз потребує якнайшвидшого вирішення. Наступним кроком визначено проведення спільної наради з представниками МОЗ та ДП "МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ", оскільки для вирішення цієї проблеми потрібні консолідовані зусилля та спільне рішення.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux