Представники АМКУ здійснили навчальну поїздку до Румунії у межах проєкту «Узгодження правил і практик конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС (COMPASA)». Метою поїздки було вивчення досвіду Румунії під час вступу до Європейського Союзу, зокрема, переговори та інституційний розвиток цієї країни.
Під час візиту учасники відвідали Румунську Раду з Питань Конкуренції та Північно-Східну Агенцію Регіонального Розвитку – яка є його територіальним відділенням, детально ознайомились з сферою діяльності цих відомств та специфікою їх роботи.
У межах навчальної програми працівники Комітету обговорили питання, які виникають у держави під час імплементації аcquis ЄС. Румунські експерти розповіли про особливості переговорів Румунії перед вступом до Європейського Союзу та співпрацю з Комісією, а також ключові критерії, яким має відповідати економіка на шляху до вступу.
Під час зустрічі розглянули практику Румунії в частині застосування правил державної допомоги, зокрема, у сфері сільського господарства та рибальства, обговорили регулювання відповідно до правил державної допомоги виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії, визначення базових/дисконтних ставок згідно з відповідним повідомленням Комісії та ризикове фінансування МСП.
Також свою увагу експерти зупинили на особливостях функціонування реєстру державної допомоги в Румунії та підходах щодо дослідження 5- го критерію державної допомоги – «вплив на торгівлю між державами-членами».
Працівники АМКУ подякували румунським колегам за переданий досвід у сфері державної допомоги та захисту економічної конкуренції, а також домовились про продовження подальшої співпраці між Румунією і Україною, зокрема, в межах проєкту COMPASA, адже вивчення досвіду країн-членів ЄС є надзвичайно важливим кроком у процесі імплементації європейських норм в національне законодавство України задля швидкого поступу до ЄС.