ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України"

Опубліковано 22 червня 2016 року о 09:51

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України “Про внесення зміни до статті 19
Кодексу адміністративного судочинства України”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект  Закону України “Про внесення зміни до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України” (далі - проект закону) розроблено Антимонопольним комітетом України (далі - Комітет) у зв’язку з необхідністю визначення підсудності адміністративних справ.

Відповідно до частин другої та дванадцятої статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) скарги щодо укладених договорів про закупівлю розглядаються в судовому порядку. Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником у судовому порядку протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.

Частиною третьою статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Водночас пунктами 1 і 5 розділу IX “Прикінцеві та перехідні положення” Закону передбачено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію:

з 1 квітня 2016 року - для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання;

з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників;

із дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області” - для місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій Донецької області.

А з 1 серпня 2016 року, але не раніше дня набрання чинності цим Законом визнається таким, що втратив чинність Закон України “Про здійснення державних закупівель”.

Ураховуючи викладене, виникла необхідність внесення змін до частини третьої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України щодо визначення територіальної підсудності адміністративних справ з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства як у сфері державних закупівель, так і у сфері публічних закупівель, а також приведення його положень у відповідність із законодавством.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту закону є визначення територіальної підсудності адміністративних справ з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних та публічних закупівель та приведення його положень у відповідність із законодавством.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють:

Кодекс адміністративного судочинства України;

Закон України “Про Антимонопольний комітет України”;

Закон України “Про здійснення державних закупівель”;

Закон України “Про публічні закупівлі”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту закону не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект закону потребує погодження Мінфіном, Мінекономрозвитку та Мін’юстом.

6. Регіональний аспект

Проект закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект закону не має ознак дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

Проект закону не містить правил і процедур, що можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект закону не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Зазначений проект закону не є регуляторним актом. 

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація положень проекту закону не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту закону забезпечить реалізацію гарантованого конституційного права на оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері як державних так і публічних закупівель  до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ та узгодження положення Кодексу адміністративного судочинства України (щодо визначення територіальної підсудності адміністративних справ) з нормами зазначеного законодавства.

 

 

Голова Антимонопольного

комітету України                                                                                                                                       Ю. ТЕРЕНТЬЄВ

 

“____”_____________2016 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux