Понад 29 млн грн штрафів – за антиконкурентні узгоджені дії

Опубліковано 11 листопада 2025 року о 17:20

 11 листопада 2025 року на засіданнях тимчасових адміністративних колегій Антимонопольного комітету України прийнято шість рішень, якими дії суб’єктів господарюванням визнано порушеннями, передбаченими пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Першим рішенням ТАК АМКУ визнано, що ТОВ «ТЕХНОЛОГІЇ БІЗНЕСА» та ТОВ «КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД № 8» вчинили антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів чотирнадцяти торгів очікуваною вартістю 245 300 000 грн на закупівлю солі для промислового переробляння, проведених підприємствами, які здійснюють утримання та обслуговування автомобільних доріг у 2022 році.

Під час розслідування справи було встановлено обставини та факти, що у своїй сукупності свідчать про спільну та скоординовану поведінку суб’єктів господарювання і, як результат, – про вчинення порушень та про усунення конкуренції між ТОВ «ТЕХНОЛОГІЇ БІЗНЕСА» та ТОВ «КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД № 8» під час участі у цих торгах.

За зазначені порушення законодавства на відповідачів накладено штрафи на загальну суму 5 365 095 грн.

Наступним рішенням ТАК дії ТОВ «БМП КРАМАТОРСЬК» та ТОВ «БУДАРТЕЛЬ СХ 65» визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів трьох торгів на закупівлю послуг з капітального ремонту та реставрації, проведених Департаментом капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації та комунальним підприємством Миколаївської міської ради «Миколаївське управління капітального будівництва» у 2018-2020 роках із очікуваною вартістю 39 133 395,00 гривень.

На ТОВ «БМП КРАМАТОРСЬК» та ТОВ «БУДАРТЕЛЬ СХ 65» накладено штрафи у загальному розмірі 1 623 364 гривень.

Також, ТАК АМКУ визнала, що ТОВ «ДАЄР» і ТОВ «ГАЗОВЕ ОБЛАДНАННЯ УКРАЇНИ» вчинили змову під час участі у дев’яти торгах на закупівлю арматури трубопровідної: кранів, вентилів, клапанів та подібних пристроїв, а також регулювальних та контрольних приладів й апаратури, проведених АТ «УКРТРАНСГАЗ», ТОВ «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» В ОСОБІ ФІЛІЇ «ЛЬВІВГАЗВИДОБУВАННЯ» та АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» В ОСОБІ ФІЛІЇ «ШЕБЕЛИНКАГАЗВИДОБУВАННЯ» у 2022 році із загальною очікуваною вартістю 110 566 398,12 гривень.

Під час розслідування справи встановлено, що вказані суб’єкти господарювання на всіх стадіях підготовки тендерних пропозицій для участі у торгах були обізнані щодо участі кожного з них, здійснювали обмін інформацією та узгодили між собою умови участі у цих торгах.

За змову ТОВ «ДАЄР» і ТОВ «ГАЗОВЕ ОБЛАДНАННЯ УКРАЇНИ» оштрафовані на загальну суму 6 563 161 гривень.

Водночас, ТАК АМКУ визнала, що ТОВ «ЗАПОРІЖІНЖИНІРІНГ-ГРУП» і ТОВ «МК ПРОФІСТРОЙ» вчинили змову на торгах із закупівлі робіт з капітального ремонту внутрішньоквартального проїзду, проведених Відділом з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, розвитку інфраструктури та транспорту Слобожанської селищної ради у 2023 році з очікуваною вартістю 10 217 436,60 грн.

За вчинені порушення на порушників накладено штрафи на загальну суму 6 705 433 грн.

Крім того, ТАК АМКУ визнала, що два товариства вчинили антиконкурентні узгоджені дії під час участі у чотирьох торгах із закупівлі сплавів та труб, проведених АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ», ПАТ «Центренерго», ПАТ «УКPНAФТА» у 2023–2024 роках із очікуваною вартістю 36 954 026,43 грн.

Справа розглядалася за заявою ПАТ «УКPНAФТА».

Під час розгляду справи встановлено обставини, що у своїй сукупності свідчать про вчинення ТОВ «ПРОДМЕТ» та ТОВ «СТІЛС УКРАЇНА» антиконкурентних узгоджених дій з метою усунення конкуренції між ними під час участі у відповідних торгах. Виявлені факти свідчили про взаємозв’язок між відповідачами, спільну та скоординовану поведінку компаній під час підготовки та участі в торгах.

За змову ТОВ «ПРОДМЕТ» та ТОВ «СТІЛС УКРАЇНА» оштрафовані на загальну суму 9 228 859 грн.

До того ж ТАК АМКУ визнала, що ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПРОМХІМІЯ» та ТОВ «КАМ’ЯНСЬКИЙ ЛИВАРНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» вчинили змову під час участі у торгах на закупівлю підіймально-транспортувального обладнання, проведених державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у 2023 році, із загальною очікуваною вартістю понад 9 млн гривень.

За змову ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПРОМХІМІЯ» та ТОВ «КАМ’ЯНСЬКИЙ ЛИВАРНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» оштрафовані на загальну суму 435 892 грн.

Крім того, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися на сайті АМКУ (постійно оновлюється).








Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux