Підтримка бізнесу: АМКУ розстрочив сплату штрафів трьом компаніям

Опубліковано 07 березня 2025 року о 10:48

6 березня 2025 року Антимонопольний комітет України ухвалив три рішення щодо розстрочки сплати штрафів накладених на ТДВ «БОРИСЛАВСЬКИЙ ЗАВОД «РЕМА», ТОВ «Аптека Гаєвського» та ПрАТ «Новомосковський завод мінводи».

Першим рішенням АМКУ розстрочив сплату штрафу ТДВ «БОРИСЛАВСЬКИЙ ЗАВОД «РЕМА», накладеного рішенням ТАК АМКУ від 25.12.2024 № 93-р/тк.

У грудні 2024 року зазначеним рішенням Тимчасова адміністративна колегія АМКУ визнала дії ТДВ «Бориславський завод «РЕМА» порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченими пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів трьох торгів та наклала на товариство штраф у розмірі 8 288 313 гривень.

ТДВ «Бориславський завод «РЕМА» звернулося до Антимонопольного комітету України із заявою, у якій просило розстрочити сплату накладеного штрафу.

Товариство зазначило, що погоджується з фактом вчинення порушення законодавства та розміром накладеного штрафу та обґрунтовує необхідність надання розстрочки триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України та зазначає, що сплата всієї суми штрафу одночасно є абсолютно непосильною та призведе до вимушеної зупинки діяльності критично важливого підприємства через відсутність коштів на закупівлю матеріалів для виробництва продукції за державними контрактами.

Тому АМКУ прийняв рішення у розстрочці сплати штрафу ТДВ «Бориславський завод «РЕМА» на 12 місяців.

Друге рішення АМКУ стосувалось розстрочки сплати штрафу, накладеного на ТОВ «Аптека Гаєвського».

Рішенням Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 27.12.2024 № 102-р/тк визнано дії ТОВ «Аптека Гаєвського» порушенням, передбаченим статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення на тубі та упаковці засобу косметичного «Гепариновий крем у тубі по 25 грам» неправдивих відомостей: «противарикозний, протинабряковий та тонізуючий засіб» та накладено штраф у розмірі 220 000 гривень.

У лютому 2025 року товариство звернулося до Комітету із заявою, у якій просило розстрочити сплату накладеного штрафу.

Комітет розглянув зазначену заяву та взяв до уваги те, що ТОВ «Аптека Гаєвського» звернулося із відповідною заявою у межах строку, передбаченого законодавством про захист економічної конкуренції; надало письмову згоду із фактом вчинення порушення та з розміром накладеного штрафу. Також товариство гарантувало повне погашення суми штрафу, надало економічне обґрунтування розстрочення сплати та запропонувало графік погашення розстрочених сум штрафу.

Тому Антимонопольний комітет України встановив, що ТОВ «Аптека Гаєвського» надало достатні докази наявності у нього об’єктивних обставин, які ускладнюють сплату штрафу, накладеного рішенням Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, в повному обсязі й у строки, встановлені частиною третьою статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», та прийняв рішення про розстрочення сплати штрафу товариству на 4 місяці.

Третє рішення АМКУ стосувалось розстрочки сплати штрафу для ПрАТ «Новомосковський завод мінводи».

24 грудня 2024 року рішенням № 529-р Антимонопольний комітет України визнав дії ПрАТ «Новомосковський завод мінводи» порушенням, передбаченим статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення на етикетках мінеральної природної столової води «Бон Буассон» місткістю пляшок 0,75 л та 1,5 л, негазованої, слабогазованої, сильногазованої неправдивих відомостей: «найвищий рівень pH* серед природних вод України прискорює обмін речовин, має потужний антиоксидантний ефект та підсилює імунітет», а також варіацій таких відомостей, які поширюються в соціальних мережах товариства. Тому компанію було оштрафовано на 1 953 380 гривень.

У лютому 2025 року товариство звернулося до Антимонопольного комітету України із заявою щодо розстрочки сплати накладеного штрафу.

Комітет розглянув зазначену заяву та взяв до уваги те, що ПрАТ «Новомосковський завод мінводи» звернулося із відповідною заявою у межах строку, передбаченого законодавством про захист економічної конкуренції; надало письмову згоду із фактом вчинення порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», та з розміром накладеного рішенням Комітету штрафу; гарантувало повне погашення суми накладеного штрафу; надало економічне обґрунтування розстрочення сплати накладеного рішенням Комітету штрафу та запропонувало графік погашення розстрочених сум штрафу.

При цьому на дату розгляду цієї заяви Комітетом товариство вже сплатило
195 338 гривень, що є 1/10 частиною штрафу, накладеного рішенням Комітету.

Тому АМКУ встановив, що ПрАТ «Новомосковський завод мінводи» надало достатні докази наявності у нього об’єктивних обставин, які ускладнюють сплату накладеного рішенням АМКУ штрафу в повному обсязі й у строки, встановлені частиною третьою статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», та прийняв рішення про розстрочення сплати штрафу на 9 місяців.

Комітет реагує на труднощі, які можуть виникнути у суб'єктів господарювання в умовах воєнного стану, і, відповідно до норм конкурентного законодавства, може відстрочити або розстрочити сплату накладеного штрафу.

Антимонопольний комітет України підтримує бізнес у прагненні припинити і не вчиняти в подальшому порушення конкурентного законодавства та відновити чесні правила гри на ринку.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux