Підтримка малого та середнього підприємництва. АМКУ прийняв рішення щодо програми держгарантій

Опубліковано 25 листопада 2021 року о 17:03

25 листопада Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України прийняла рішення за результатами розгляду повідомлення Міністерства фінансів України про нову програму державної допомоги у формі портфельних гарантій.

Ця підтримка надається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 723 шляхом часткового гарантування державою повернення основної суми кредиту суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва – резидентів України, отриманих ними від банків-кредиторів у рамках портфеля кредитів.

Повідомлена державна підтримка аналізувалася Комітетом на трьох рівнях:

-        Агента - акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України»;

-        банків-кредиторів;

-        кінцевих позичальників-суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва – резидентів України.

У підсумку підтримка на усіх трьох рівнях визнана такою, що не є державною допомогою відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам  господарювання».

Для довідки: метою програми є підтримка мікро-, малих та середніх  підприємців, які не мають достатнього для банків забезпечення кредитних зобов'язань. Програма реалізується для збереження робочих місць, забезпечення фінансової стабільності підприємців, запровадження нових напрямів їхньої діяльності, розвитку конкурентоспроможності, збільшення рівня зайнятості населення та збільшення можливостей для купівлі фермерськими господарствами земельних ділянок с/г призначення.

Завдяки участі у програмі та отриманні банками-кредиторами державної портфельної гарантії, позичальники-підприємці зможуть отримувати більші суми кредиту ніж без неї. Водночас їм доведеться здійснювати плату за такі кредити на ринковому рівні.

Нагадаємо, 7 жовтня 2021 року Комітет визнав запроваджену Міністерством фінансів України програму надання державних гарантій на портфельній основі для малих та середніх підприємців з недостатнім для банків-кредиторів забезпеченням, такою, що відповідає правилам надання державної допомоги.  


Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими

Facebook / Telegram / Instagram / Twitter

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux