Представники АМКУ на чолі з Головою Антимонопольного комітету України Павлом Кириленком 13 грудня 2024 року взяли участь в установчому засіданні Робочої (переговорної) групи з питань конкурентної політики, основна мета якої - узгодити позиції всередині країни, щоб консолідовано виступати під час переговорів з Європейським Союзом про вступ України до ЄС за розділом 8 «Конкурентна політика».
Цьому – першому - засіданню групи передувала масштабна робота. Ще до створення відповідних робочих груп, у липні 2024 року, Комітет почав підготовку до двосторонньої скринінгової зустрічі (вона запланована на 27-29 січня 2025 року, і передбачає перевірку українського законодавства на відповідність нормам і правилам Євросоюзу).
Щоб максимально відповідати вимогам і стандартам ЄС, Комітет спільно з депутатами Верховної Ради України та іншими органами влади напрацювали та презентували законодавчі норми в рамках Другого етапу реформи конкурентного законодавства, що значною мірою вирішує ці завдання. Крім того, Комітет запропонував народним депутатам своє бачення відновлення функціонування системи моніторингу та контролю державної допомоги. У ньому врахували думку бізнесу та особливості періоду дії правового режиму воєнного стану, запропонувавши, зокрема, скорочені строки розгляду повідомлень про нову державну допомогу, систему винятків для певних територій України тощо.
Як зазначає Павло Кириленко, питання відновлення контролю за держдопомогою може стати наріжним каменем для відкриття переговорів за нашим розділом, а тому Комітет розраховує на розуміння цього всіма заінтересованими сторонами.
На засіданні Робочої групи Голова АМКУ наголосив, що «після рішення про відкриття переговорів за Розділом 8 ми матимемо «вікно можливостей» для ведення перемовин про перехідні періоди імплементації європейського законодавства в українські реалії».
Павло Кириленко зауважив, що «нас не влаштовує підхід формального копіювання норм, існуючих у європейських країнах. Ми маємо впровадити найкращі європейські принципи, орієнтуючись передусім на потреби України. І у цьому процесі ключову роль відіграє Робоча група, оскільки вона охоплює широке представницьке коло осіб - до неї входять урядовці, представники бізнесу та наукової спільноти».
На сьогоднішньому засіданні затвердили план діяльності Робочої групи на 2025-й рік та обговорили окремі питання, які стосуються надання державної допомоги.