21 жовтня Наглядова рада проєкту ЄС «Підтримка АМКУ у провадженні правил державної допомоги» (SESAR) заслухала звіт щодо роботи за минулі шість місяців.
На початку звіту директорка Департаменту моніторингу та контролю державної допомоги АМКУ Оксанад Дягілєва зауважила, що за останнє півріччя Комітету спільно з проєктом SESAR вдалося досягти значних результатів. Один з найвагоміших – затвердження Кабінетом Міністрів критеріїв оцінювання допустимості держдопомоги на охорону довкілля. Активну участь у розробці документу приймали європейські експерти.
Штефан Сабау, керівник проєкту SESAR зазначив, що триває активна співпраця з усіма відомствами та стейкхолдерами щодо підвищення обізнаності щодо особливостей застосування правил державної допомоги.
«Ми перекладаємо усі документи, проводимо консультації, надаємо рекомендації та допомагаємо АМКУ у розгляді справ, які потребують поглибленого експертного аналізу», - зазначив Штефан Сабау.
Він повідомив, що зараз АМКУ спільно с європейськими експертами розробляють digital-інструмент, що допоможе надавачам визначити чи є державна допомога допустимою чи ні відповідно до критеріїв.
Учасники засідання також погодили план пріоритетних дій на наступний період: активізація роботи з Верховною Радою щодо законопроєкту №5648 «Про внесення змін до Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», державна допомога у галузі «зеленої» енергетики та ін.
Водночас члени Наглядової ради зауважили, що Україна значно затримується з обов'язковою інвентаризацією чинної державної допомоги, навіть попри продовження терміну до кінця 2021 року.
Загалом Наглядова рада погодилася, що робота проєкту просувається досить успішно та затвердили звіт.
Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими