Міністерство економіки України опрацювало надані йому Антимонопольним комітетом України рекомендації щодо контролю за дотриманням законодавства про захист конкуренції на ринках їдалень, кейтерингу і постачання продуктів під час публічних закупівель для закладів освіти.
З початку 2021 року до Комітету, як органу оскарження надходили численні скарги на дії замовників під час проведення процедур закупівель у вищезазначеній сфері.
Проаналізувавши зміст цих скарг, АМКУ розробив і 23 липня 2021 року надав Мінекономіки рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції і запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції та умов, що їм сприяють.
Мета документу – запобігти таким порушенням як:
31 серпня Міністерство повідомило АМКУ, що підготувало та розмістило на сайті узагальнений лист до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших учасників публічних закупівель щодо цих рекомендацій Комітету та надіслало їх для використання в роботі замовникам, що здійснюють закупівлі у сфері харчування.
У відомстві повідомили, що розглядають можливість внесення змін до Методичних рекомендацій щодо публічних закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти.
Ідеться про доповнення їх нормативно-правовими актами, обов’язковими для застосування замовниками під час організації тендерів.
Також Мінекономіки підготувало та оприлюднило на своєму сайті типові проєкти договорів для використання у процесі закупівель.
У Комітеті сподіваються, що ці спільні дії значним чином покращать стан економічної конкуренції на ринках послуг їдалень, кейтерингу і постачання продуктів під час здійснення публічних закупівель для закладів освіти.