Комітет надав дозвіл на управління майном (активами) ПрАТ «ВІННИЦЯПОТБУТХІМ»

Опубліковано 07 квітня 2023 року о 11:15

06.04.2023 АМКУ надано дозвіл на одержання в управління ТОВ «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» майна (активів) ПрАТ «ВІННИЦЯПОТБУТХІМ», які знаходяться в управлінні АРМА на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва.

Вказана концентрація буде здійснена за результатами конкурсного відбору управителя активами (майном), проведеного АРМА в рамках управління арештованими активами в грудні 2022 року.

Об’єкт, який передається в управління - ПрАТ «ВІННИЦЯПОТБУТХІМ», здійснює діяльність з виробництва мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування. Товариство відоме, як виробник прального порошку, мила та засобів для чищення, під такими торговими марками як: «Ушастий нянь», «Sarma», «Мистер Чистер», «Невская косметика», тощо.

Довідково: 

Відповідно до ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 26.07.2022 у справі № 757/18484/22-к: «Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» № 2116-ІХ від 03.03.2022 визначено перелік майна, яке підлягає примусовій конфіскації, у тому числі майно ПрАТ «Вінницяпобутхім», бенефіціарним власником якого є АТ «Невська Косметика» (РФ, м. Санкт-Петербург»)». 

15.07.22 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Хайнацьким Є.С. справа №757/17236/22-к, зокрема, накладено арешт на майно, що належить ПрАТ «Вінницяпобутхім» із забороною відчужувати та розпоряджатися ним, а також на торгові марки, які використовує ПрАТ «Вінницяпобутхім».

З метою забезпечення збереження активів, активи ПрАТ «Вінницяпобутхім» були передані на відповідне зберігання до АРМА.  

Набувач управління активами: TOB «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» входить до складу Групи компаній Крайтекс & Ко, учасники якої безпосередньо не здійснюють господарську діяльність із виробництва мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування.

Разом з тим, під час розгляду заяви Комітетом встановлено, що Група компаній протягом тривалого часу використовує практику виробництва готової продукції з залученням виробничих потужностей третіх осіб, які у подальшому реалізуються під торговими марками:

«PRIDE» (порошок для прання; гель для прання; кондиціонер для білизни; засіб для миття посуду; засіб для чищення скла та ван; капсули для прання; рідке мило; універсальний засіб для чищення тощо),

«POLAR SHINE» (пральний порошок; засіб для миття посуду; засіб для чищення скла).

Також учасники групи, до якої входить TOB «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» здійснюють оптову реалізацію непродовольчих товарів (серед яких зокрема є: шампуні, миючи засоби, мило), а також роздрібну реалізацію цих товарів через ТОВ «Омега», ТОВ «РУШ», мережі магазинів «Varus» та «Eva». 

Отже, Комітет акцентував свою увагу на оцінці наслідків концентрації на конкуренцію на ринках шампуню, миючих засобів та мила. 

Встановлено, що сукупна частка учасників концентрації (ТОВ «КРАЙТЕКС-СЕРВІС» з урахуванням майна (активів) ПрАТ «ВІННИЦЯПОБУТХІМ») не перевищує порогові частки, передбачені статтею 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Отже, проаналізувавши подану заяву, Комітет дійшов висновку, що вказана концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на будь-яких товарних ринках України та надав відповідний дозвіл.

Довідково:

Відповідно до Програми управління активами, очікуваний щомісячний розмір доходів від управління (за вирахуванням податків та зборів, що підлягають сплаті згідно з чинним законодавством України; витрат на управління, що підлягають компенсації з доходів від управління; винагороди управителя), який Учасник планує забезпечити для перерахування до Державного бюджету України (без ПДВ) очікується на рівні 3 750 тис. грн.

Сума надходжень до Державного бюджету України за звітний місяць, яку Учасник готовий сплачувати за рахунок власних грошових коштів, у разі неможливості забезпечення очікуваного розміру доходів, дорівнює – 250 тис. грн. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux