Інформація про попередні висновки у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції № 145-26.13/194-21 та розгляд зазначеної справи на засіданні АМКУ

Опубліковано 07 грудня 2023 року о 13:59

(Відповідачі: СП ТОВ «ВАІК», ТОВ «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» і ТОВ «ВКФ «ГАРМОНІЯ»)

Відповідно до пункту 26 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р) (із змінами) Антимонопольний комітет України повідомляє таке.

За результатами розслідування у справі № 145-26.13/194-21, складено подання про попередні висновки від 29.11.2023 № 145-26.13/194-21/345-спр.

Відповідно до подання про попередні висновки від 29.11.2023 № 145-26.13/194-21/345спр у справі № 145-26.13/194-21 пропонується:

1. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК», товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» і товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Гармонія» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Частини електророзподільної та контрольної апаратури» (оголошення № UA-2017-01-04-000790-b), проведених публічним акціонерним товариством «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго».

2. За порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

3. За порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

4. За порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Гармонія» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

5. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Частини електророзподільної чи контрольної апаратури» за лотом 1 (оголошення № UA-2017-01-16000819-b), проведених ПАТ «Полтаваобленерго».

6. За порушення, зазначене у пункті 5 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

7. За порушення, зазначене у пункті 5 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

8. Закрити провадження у справі стосовно товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Гармонія» у частині вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Частини електророзподільної чи контрольної апаратури» за лотом 1 (оголошення № UA-2017-01-16-000819-b), проведених ПАТ «Полтаваобленерго» у зв’язку з недоведенням цього порушення.

9. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Вводи 35кВ» (оголошення № UA-2017-09-05-001248-a), проведених ПрАТ «Київобленерго».

10. За порушення, зазначене у пункті 9 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

11. За порушення, зазначене у пункті 9 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

12. Закрити провадження у справі стосовно товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Гармонія» у частині вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Вводи 35кВ» (оголошення № UA-2017-09-05-001248-a), проведених ПрАТ «Київобленерго» у зв’язку з недоведенням цього порушення.

13. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Апаратура електрична на напругу більше ніж 1000 В» за лотом 4 (оголошення № UA-2017-01-06-000656-b), проведених ПАТ «Кіровоградобленерго».

14. За порушення, зазначене у пункті 13 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

15. За порушення, зазначене у пункті 13 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

16. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Вводи високовольтні для ВП ХАЕС» (оголошення № UA-2017-02-16-000449-b), проведених Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

17. За порушення, зазначене у пункті 16 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

18. За порушення, зазначене у пункті 16 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

19. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Частини електродвигунів, генераторів і трансформаторів» (оголошення № UA-2017-03-22-001974-b), проведених ПАТ «Сумиобленерго».

20. За порушення, зазначене у пункті 19 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

21. За порушення, зазначене у пункті 19 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

22. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Модернізація преса холодної напресовки ПХН-1» ДК 021:2015: 50530000-9 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки (оголошення № UA-2017-04-07-000795-c), проведених Філією «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Українська залізниця».

23. За порушення, зазначене у пункті 22 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

24. За порушення, зазначене у пункті 22 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

25. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «31170000-8 Трансформатори (вводи високовольтні)» (оголошення № UA-2017-04-26-000309-c), проведених ПАТ «Центренерго»;

26. За порушення, зазначене у пункті 25 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

27. За порушення, зазначене у пункті 25 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

28. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «вводи трансформаторні» за лотом 2 (оголошення № UA-2017-08-07-000195-b), проведених ПрАТ "Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго».

29. За порушення, зазначене у пункті 28 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

30. За порушення, зазначене у пункті 28 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

31. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Гідравлічні комбіновані прес-ножиці» (оголошення № UA-2017-10-12-002000-b), проведених Філією «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Українська залізниця».

32. За порушення, зазначене у пункті 31 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

33. За порушення, зазначене у пункті 31 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

34. Визнати, що спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» і товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАНКОМПЛЕКТ» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Широкоуніверсальний фрезерний верстат» (оголошення № UA-2017-10-12-002403-a), проведених Філією «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Українська залізниця».

35. За порушення, зазначене у пункті 34 резолютивної частини подання, накласти на спільне Українсько-Казахське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ВАІК» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

36. За порушення, зазначене у пункті 34 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Керівники СП ТОВ «ВАІК», ТОВ «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» і ТОВ «ВКФ «ГАРМОНІЯ» та/або уповноважені ними особи мають змогу отримати або ознайомитися зі змістом зазначеного подання та матеріалами справи у приміщенні Антимонопольного комітету України за адресою:   м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, каб. 325, тел. (044) 594-64-38.

СП ТОВ «ВАІК», ТОВ «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» і ТОВ «ВКФ «ГАРМОНІЯ» мають право надати свої міркування, пропозиції або заперечення щодо висновків та пропозицій, викладених у поданні.

У разі надання заперечень щодо висновків і пропозицій, викладених у поданні, необхідно надати докази, які їх підтверджують.

Одночасно повідомляємо, що розгляд Антимонопольним комітетом України справи № 145-26.13/194-21 відбудеться 14 грудня 2023 року об 11.30 годині.

Місце розгляду справи: Антимонопольний комітет України, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, перший поверх (зал засідань).

Керівники СП ТОВ «ВАІК», ТОВ «СП «СТАН-КОМПЛЕКТ» і ТОВ «ВКФ «ГАРМОНІЯ» або їх представники, повноваження яких мають бути оформлені належним чином, можуть взяти участь у засіданні Комітету. При цьому, з метою завчасного оформлення перепустки пропонуємо до 15.00 години 13 грудня 2023 року повідомити прізвище, ім’я та побатькові особи, яка братиме участь у зазначеному засіданні, за телефонами (044) 594-64-38.

У разі зміни дати проведення розгляду справи буде повідомлено про це додатково.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux